1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani zajíždí v sobotu do Prahy

Skokani zajíždí v sobotu do Prahy

Martin Poledna, 18.08. 2023 Aktuality

Olomoucké Áčko čeká jeden z posledních víkendů v rámci Nadstavby o Extraligu. V sobotu 19.8.2023 zajíždí Skokani na horkou pražskou půdu. Kotlářka Praha bojuje o postup do Extraligy, a právě úspěch se Skokany je může katapultoval o úroveň výše. Double se odehraje poblíž plochodrážní arény v městské části Břevnov.

Kotlářka Praha je na 2.místě tabulky s rekordem 13–2. Tým vede zkušený lodivod Jakub Vančura, který má za sebou famózní extraligovou kariéru. Do týmu se vrátil Jakub Sládek, který má za sebou zkušenost s hraním v Japonsku, ale také i trénování v organizaci Pirátů. Wesley Roemer má na kontě nejvíce směn (27 IP), a také vládne i statistice umožněných bodů, dále má Vančura na rosteru Angela Vilcheze, který vloni působil v Jablonci. Na kopci také může nastoupit Jeroným Hanuška, který se zdá být velkým talentem českého baseballu (9 IP, ERA 1.86). Ofenzivní čísla vede Matěj Vlach, který se vrátil z působení v Hluboké nad Vltavou – týmový pálkařský průměr je okolo 30 %. Kotlářka Praha má velmi kvalitní líheň talentů, která má velkou budoucnost.

Olomoucký celek je na 5. místě tabulky s rekordem 3–14 (utkání s Technikou je nedohrané). Áčko má na starost duo Voják – Schneider a v příští sezoně fanoušci uvidí olomoucký tým opět v 1. Lize. Petr Charvát má nejvíce odházených směn (35 IP) a statisticky je na tom nejlépe Martin Schneider, který má ERU pod 2, ale bohužel žádnou výhru. Trenérské duo táhne příkladem a oba hráči mají nejlepší pálkařská čísla – týmový pálkařský průměr je okolo 22 %. Olomoucká obrana je 2. nejhorší v lize a cesta k úspěchu bude mj. kvalitní hra v poli.

Držte palce hanáckým Skokanům v boji proti pražskému celku!

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články