1. Skokani Olomouc >
  2. Áčko zakončilo Nastavbu o Extraligu prohrou s Technikou

Áčko zakončilo Nastavbu o Extraligu prohrou s Technikou

Martin Poledna, 05.09. 2023 Aktuality

Olomoucký A – tým zakončil srpen 2 zápasy. Skokani nejprve vyzvali Sokol Hluboká a jednalo se o zápas v rámci ČBP, poté se dohrávala Nadstavba o Extraligu – s Technikou Brno. Áčko mělo šanci změřit své síly proti extraligovým týmům.

V sobotu 26.8. dorazila na olomoucký stadion Hluboká – jednalo se o zápas v rámci Poháru. Startujícím nadhazovačem byl Martin Schneider, který odházel úvodní  2 směny. Dalším nadhazovačem byl Petr Charvát, který odházel 4 směny. Od 3. směny začala Hluboká útočit a ofenziva se zastavila až v 7. směně. Hráči Sokola běhali po metách a těžili z vícemetových odpalů. Skokani zažili dobrou 4 směnu, kdy rozpálili Blažka. Michal Kohout doházel zápas a Skokani prohráli v poměru 4:14, hanácký výběr měl pouze 5 hitů.

Technika Brno byla 2. soupeřem v rámci sobotního maratonu. Za brněnský tým házeli hlavně 3 importi – Smith, Thode a Sakashita. Petr Mik se postavil na olomoucký kopec a byl přivítán 4 bodovou smrští, která byla podpořena nekonzistentní hrou v poli. Na pálce se olomouckým pálkařům příliš nedařilo a bylo to i vinou precizní hry v poli. Ve 3. směně opět Technika zaútočila a brněnští pálkaři opět přidali 4 body. Parker Thode nastoupil na kopec a seděl nejvíce olomouckým pálkařům. Mika vystřídal na kopci Jakub Školoudík, který odházel 4 směny. Do posledních směn nastoupil na kopec japonský nadhazovač Sora Sakashita, který předvedl precizní výkon. Technika zvítězila v poměru 11:3 a zápas se rozhodnul již v úvodní směně. Skokani měli pouze 2 hity a zakončili tímto zápas barážové snažení.

Hanácké baseballisty čeká čtvrtfinále 1. Ligy proti Hippos Brno. Série se odehraje tento víkend a v neděli se můžete těšit na domácí zápas.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články