1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani budou opět bojovat v play - off

Skokani budou opět bojovat v play - off

Martin Poledna, 09.09. 2023 Aktuality

Olomoucké Áčko čeká o tomto víkendu čtvrtfinálový boj. Skokani vyzvou Hippos Brno v rámci play-off První Ligy. Hanácký klub se do vyřazovací fáze dostal automaticky, a to díky postupu do baráže o Extraligu, Hippos si museli svoji účast vybojovat až v Nadstavbě o První Ligu. V sobotu 9.9. se odehraje úvodní zápas, a to na brněnském hřišti. Celá série se rozhodne v neděli 10.9., kdy se bude hrát v Olomouci.

Hippos Brno jsou dceřiným oddílem extraligových Hrochů a tento oddíl má své zastoupení ve všech soutěžích. Hroši do tohoto týmu posílají mladé hráče, kteří se potřebují rozehrát v mužském baseballe. V týmu nalezneme několik mládežnických reprezentantů a není bez zajímavosti, že jeden hráč odjel na školu do USA. Nejvíce startů na pálce nasbíral Marek Sláma, který má i nejvíce dobrých odpalů – v rámci baráže, týmový pálkařský průměr byl v této soutěži okolo 28 %. Určitou známkou kvality je fakt, že počet hitů je 2x větší nežli strikeoutů, což ukazuje pálkařské kvality.  Na kopci má nejvíce směn i nejlepší čísla Martin Gieci, který v baráži odházel více než 30 směn – týmová ERA je něco málo pod 8 bodů a zde může být cesta k olomouckému úspěchu. Pozor by si hanáčtí pálkaři měli dát na Marka Štefku, který v základní části Ligy dělal našim pálkařům velké problémy. Hippos jedou na vítězné vlně, a dokonce se dlouho udrželi v Poháru.

Olomoucký tým i v letošní sezoně bojoval o postup mezi tuzemskou elitu. Nadstavba sice nevyšla podle plánů, ale vše se může změnit ve vyřazovacích bojích. Trenérské duo Voják – Schneider má mnoho zkušeností s reprezentací i Extraligou. Velká část olomouckého kádru hrála Extraligu, a tak zkušenosti by měly být na straně hanáckých baseballistů. Nejlepším pálkařem Nadstavby byl Jakub Voják a nejlepším nadhazovačem z pohledu čísel se stal Martin Schneider.  Největší porci směn na kopci má na pažbě Petr Charvát, který do Olomouce přišel právě z Brna.

V sobotu 9.9. začíná série v Brně a hraje se od 13.00, v neděli 10.9. se celá série přesouvá do Olomouce a od 12.00 se můžete těšit na domácí utkání. Pokud bude stav série nerozhodný, tak se v 15.00 bude hrát zápas o všechno.

Přijďte podpořit hanácké baseballisty v čtvrtfinálovém boji proti Hippos!

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články