1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani postoupili přes Hippos do semifinále

Skokani postoupili přes Hippos do semifinále

Martin Poledna, 13.09. 2023 Aktuality

V uplynulém víkendu se odehrálo čtvrtfinále proti Hippos Brno. Olomoucký celek postoupil do této fáze díky umístění v Základní části a brněnský tým se do čtvrtfinále dostal přes Nadstavbu. Hippos měli za sebou lepší bilanci, ale Skokani byli v sérii hladovější. Nakonec se odehrály hned 3 zápasy a domácí fanoušci si mohli vychutnat postup na domácím hřišti.

Úvodní zápas série se odehrál v Brně a Hippos se na tento zápas dobře připravili. Startující nadhazovač drtil olomoucké pálkaře již od počátku. Za Skokany nastoupil na kopec Vojta Papež, který brněnským pálkařům vyhovoval. Hippos si vytvořili náskok, který Skokani začali stahovat a brněnský trenér sáhnul ke střídání na kopci. Druhá část utkání vypadala pro Skokany lépe, ale podstatný byl náskok v úvodních směnách. Dalším nadhazovačem byl Michal Kohout, který utkání doházel. Hippos zvítězili v poměru 9:4 a ujali se vedení v sérii.

Druhé utkání se odehrálo na domácím hřišti před slušně zaplněnou tribunou. Startujícím nadhazovačem byl Martin Schneider, který využil tzv. Ohtani rule a po ukončení svého působení na kopci zůstal, jako DH. Za Hippos začal na kopci Filip Fukar a olomoučtí pálkaři si začali postupně budovat náskok. Dalším nadhazovačem byl Jiří Šimek, který opět zaházel skvělý výkon. Skokani měli po 7. směně pohodlné vedení v poměru 5:2, ale začátek 8. směny lépe vyšel brněnskému celku, který vývoj skoro otočil. O závěrečný out se postaral krásným zákrokem v zádním poli Patrik Sedláček a Skokani se mohli radovat z výhry 5:4 a vynutili si tak další zápas. Na pálce řádil olomoucký hasič Jakub Borůvka, který měl na kontě 3 hity a k výhře lvím výkonem přispěl profesorský výkon Jiřího Šimka na kopci.

Rozhodující utkání se hrálo opět na olomouckém hřišti a complete game si připsal Petr Mik. Za hosty nastoupil na kopec Lukáš Macík a Hippos v tomto zápase hledali spolehlivého nadhazovače. Hned v úvodní směně Skokani nakročili k postupu, když startéra přivítali 4 bodovou smrští. Brněnský tým se v 2. směně ještě vzepjal ke korekci a 2x bodoval. Rozhodující byla dohrávka 4.směny, kdy Skokani zažili big inning a 10x skórovali – brněnský tým nemohl najít strikového nadhazovače a bylo hodně met zdarma. Hanáčtí baseballisté zvítězili v poměru 18:3 a zajistili si postup mezi poslední 4 týmy. Jakub Borůvka měl opět nejvíce hitů a k výhře přispěl chirurgicky přesný výkon Petra Mika na kopci.

Skokani postoupili do semifinále, kde narazí na Blesk Jablonec. Již tuto sobotu se můžete těšit na domácí utkání (od 13:00).

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články