1. Skokani Olomouc >
  2. Václav Voják obdržel cenu za dlouholetý trenérský přínos baseballu v ČR

Václav Voják obdržel cenu za dlouholetý trenérský přínos baseballu v ČR

Michael Chrobok, 25.11. 2023 Aktuality

Česká baseballová asociace na galavečeru ocenila našeho předsedu a jednu z nejvýraznějších osob baseballu v Olomouci, Václava Vojáka, cenou za jeho dlouholetý trenérský přínos. Jedná se o velmi prestižní ocenění a také důkaz, že baseball je na Hané dlouhodobě veden profesionálně. O ceně rozhodlo hlasování bývalých držitelů trenérských cen (trenér, objev, dlouholetý přínos) a TMK ČBA. Samotné ocenění předával Martin Schneider.

„Na tisíc procent!!! Jak baseballově, tak zčásti lidsky mě vychoval a bez něj bych nikdy nebyl, kde jsem. Jemu a mému tatínkovi vděčím za to, že jsem s baseballem vůbec začal!“ okomentoval udělení ceny Schneider.

Václav Voják se pálkovacím hrám věnuje od roku 1976, kdy v Olomouci vznikl softballový oddíl. V roce 1994 založil klub SK softball-baseball Olomouc, který v současné době působí pod názvem Skokani Olomouc. Jako trenér na oddílové i reprezentační úrovni vychoval přední české hráče, jako jsou Martin Schneider nebo Jakub Voják.

Ocenění si jako klub nesmírně vážíme a věříme, že se nám podaří úspěšně budovat baseball v Olomouci i v následujících letech.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články