1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani vstoupili do zimních turnajů úspěšně

Skokani vstoupili do zimních turnajů úspěšně

Michael Chrobok, 11.12. 2023 Aktuality

Zimní období není baseballu příliš zaslíbeno, nicméně Česká baseballová asociace v chladných měsících pořádá čtveřici turnajů pro děti a dorost Winter Tour U7/U8 a Winter League U11/U13. Minulý víkend se odehrály první zápasy, kterých se zúčastnili také Skokani Olomouc.

Skokani Olomouc U7

V sobotu se odehrála první část Winter Tour U7 v ostravské hale DTJ Vřesina. Zápas s frýdecko-místeckým týmem Klasik dopadl pro Skokany dobře a zvítězili jsme vysoko 15:2. Ve druhém zápase proti domácím Arrows jsme ostravskému týmu bohužel podlehli těsně 9:11.

Na hřišti byl vidět velký posun u všech našich hráčů – všichni byli schopni přepálit vnitřní pole. Za vypíchnutí stojí také výborná obrana, krásné zákroky a také outy, a to nejen na první metě, ale také na třetí či domácí. Několika úspěšnými tečováními naši hráči prokázali také skvělou orientaci ve hře. Velkou pochvalu si zaslouží všichni hráči, zejména pak Matěj Holly, který v obou utkáních táhnul Skokany jak na pálce, tak v poli.

V rámci Winter Tour U7 jsou Skokani Olomouc aktuálně na druhém místě s jedním vítězstvím a jednou porážkou a s poměrem získaných/obdržených doběhů 24:13. Další kola turnaje se odehrají až v novém roce, konkrétně 14. 01. 2024 v hale TJ Sokol Olšany v obci Olšany u Prostějova – půjde tedy o „domácí“ zápasy Skokanů.

Skokani Olomouc U11

Neděle patřila výběru U11, který nastoupil do dvou zápasů v hale střední průmyslové školy ve Frýdku-Místku. Do prvního zápasu jsme nastoupili proti týmu MSK Snails Orlová, nad kterým se nám podařilo vyhrát v těsném rozdílu 3:2. Do druhého zápasu nastoupili Skokani proti domácímu týmu Klasik Frýdek-Místek, kde se bohužel naplno projevila dominance domácích. Skokani v tomto utkání frýdecko-místeckým podlehli vysoko 1:12. Jednalo se o coachpitch, ale s upravenými pravidly, tak aby se mohly krást mety.

Nová pravidla ještě nemáme pod kůží, ale i přesto jsme se v prvním zápase dostali do vedení zásluhou dobré pálky. Vedení nám vydrželo skoro až do konce, kdy chyba na 2. metě pomohla Orlové vyrovnat na 2:2. V dohrávce směny nám dobře vyšel line-up a naši pálkaři zajistili vítězství v poměru 3:2. Druhý zápas jsme odehráli proti domácímu týmu Klasik Frýdek-Místek a bohužel již od úvodního nadhozu bylo jasné, že budeme tahat za kratší konec – soupeř hráli velmi dobrý baseball. Nedařilo se nám na pálce a ani v obraně. Soupeř přidával body zejména v úvodní části, pak se nám podařilo bodový přísun zmírnit. V tomto zápase jsme prohráli vysoko v poměru 1:12. Mezi hráči byli 2 nováčci, kteří zvládli turnaj na výbornou. Musíme vyzdvihnout zejména výkon 3 hráčů: Kvapil, Rudolf a Šertler ukázali velkou kvalitu.

V turnaji Winter League U11 jsou Skokani Olomouc momentálně na třetím místě s jedním vítězstvím a jednou porážkou a poměrem získaných/obdržených doběhů 4:14. Další kola turnaje se odehrají až v novém roce, konkrétně 04. 02. 2024 v hale gymnázia a obchodní akademie ve městě Orlová.

Nejbližší zápasy

V letošním roce se ještě odehrají zápasy Winter Tour U8 a Winter League U13, kterého se týmy Skokanů Olomouc také zúčastní. V sobotu 16. 12. 2023 změří Skokani v rámci Winter Tour U8 síly s Klasikem Frýdek-Místek, MSK Snails Orlová, Hit Opava a Arrows Ostrava v orlovské hale gymnázia a obchodní akademie.

Před vánočními svátky se odehrají také první zápasy Winter League U13, kde Skokani Olomouc nastoupí proti týmům Klasik Frýdek-Místek, Cannibals Šumperk, MSK Snails Orlová, Hit Opava a Arrows Ostrava, a to v neděli 17. 12. 2023 v hale střední průmyslové školy ve Frýdku-Místku.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články