1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani na víkendových turnajích statečně bojovali

Skokani na víkendových turnajích statečně bojovali

Michael Chrobok, 18.12. 2023 Aktuality

Sobota se nesla ve znamení prvních zápasů našeho výběru U9 v rámci Winter Tour U9, které se odehrály v hale gymnázia v Orlové.

Do prvního zápasu naskočili Skokani proti silným Arrows. Netradiční hriště, nepředvídatelné odskoky míče a nadhozy dělaly našim hráčům problémy, což vyústilo v předčasné ukončení zápasu ve druhé směně a porážku 0:6. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti opavskému Hitu, přičemž tento zápas se nám vydařil o něco lépe, jak si naši hráči postupně zvykali na podmínky orlovské haly. Na výhru to bohužel ani tentokrát nestačilo a v zápase jsme prohráli poměrem 1:8. Do třetího zápasu jsme naskočili proti rozjetému Klasiku, se kterým jsme svedli vyrovnaný souboj, nicméně šťastnější byl v tomto utkání frýdecko-místecký tým, který zvítězil 5:3. Poslední zápas turnaje jsme odehráli proti domácím Snails. Utkání bylo velmi dynamické a nabídlo strhující podívanou, kdy na obou stranách docházelo k pěkným odpalům i outům. Závěrem sahali Skokani po výhře, nicméně v duchu fair play jsme nejmladšímu hráči Snails, kterému je teprve 5 let, darovali jeden odpal navíc. Ten sice rozhodl o výhře orlovského týmu, avšak po dohodě klubů si z tohoto zápasu odvážíme remízu 4:4.

Pochvalu si zaslouží všichni naši hráči, kteří se s těžkými podmínkami poprali se ctí a postupně se v rámci turnaje zlepšovali. V tabulce turnaje Winter Tour U9 náleží Skokanům čtvrtá příčka se třemi porážkami a jednou remízou a s poměrem získaných/obdržených doběhů 16:23. Další část turnaje Winter Tour U9 se odehraje 14. 01. 2024 na našem „domácím“ hřišti v hale TJ Sokol Olšany v obci Olšany u Prostějova.

Nedělní zápasy patřily našemu výběru U13, který se ve Frýdku-Místku zúčastnil prvních dvou kol turnaje Winter League U13.

V prvním zápase změřili Skokani síly proti šumperským Cannibals, kteří byli rozehrání po předchozím zápase s Opavou. Šumperk si po nepovedeném utkání chtěl napravit reputaci a sváděl se Skokany vyrovnaný souboj. Vítězství Skokanům zařídil až tříbodový homerun Štěpána Bečicy, na který Cannibals nedokázali odpovědět. První zápas tedy skončil vítězně pro Skokany v poměru 3:0. Ve druhém zápase čekal na náš tým domácí Klasik, který byl namlsán domácí výhrou proti silným Arrows. Frýdecko-místečtí utkání vzali pevně do rukou a hned v úvodu zápasu šli do vedení. Skokani se nicméně ukázali jako úctyhodný soupeř a dokázali s Klasikem držet krok. Klasik bohužel svou kvalitu v zápase potvrdil a nakonec nás porazil výsledkem 5:9.

Svými výkony v prvních dvou zápasech si Skokani vybojovali průběžné třetí místo v tabulce s jednou výhrou a jednou porážkou, přičemž jejich poměr získaných/obdržených doběhů je 8:9. Další zápasy Winter League U13 se odehrají 21. 01. 2024 opět v hale střední průmyslové školy ve Frýdku-Místku.

Starší články