1. Skokani Olomouc >
  2. První trénink s reprezentanty slavil úspěch

První trénink s reprezentanty slavil úspěch

Michael Chrobok, 08.01. 2024 Aktuality

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. O tom se mohli v sobotu 6. ledna přesvědčit mladí baseballisté nejen olomouckých Skokanů, ale také talenti z Opavy, Chocně či Kunovic. Odehrál se totiž speciální trénink mladých talentů s bývalými a současnými reprezentanty, mezi kterými nechyběli například Jakub Voják, Martin Schneider, Jakub Hajtmar, Boris Bokaj, Jakub Malík či Přemek Chroust.

„Trénink se velmi vydařil. Ze strany hráčů byl vidět velký zájem o naše rady a zkušenosti. Pozitivní ohlas máme také od samotných trenérů, kteří se rádi o své zkušenosti podělili s nastupující generací,“ okomentoval Jakub Voják, který je jedním z iniciátorů myšlenky společných tréninků s reprezentatny. „Rádi bychom v letošním roce uspořádali ještě minimálně jeden trénink. Chtěli bychom z nich udělat tradici,“ doplnil Voják.

Tréninku se zúčastnilo na dvě desítky talentovaných hráčů a hráček, kteří zlepšovali své schopnosti hry v poli, nadhozu a také na pálce, přičemž nechyběl ani kondiční trénink, který vedl Petr Osina z FrontGym. Bývalí a současní reprezentatnti se se zájemci neváhali podělit nejen o své tréninkové metody, ale také o spoustu rad, kterou během svých kariér zvládli nasbírat nejen v rámci tuzemských soutěží, ale také na mezinárodních turnajích, jako byl loňský World Baseball Classic v Japonsku nebo mistrovství Evropy. Nechyběla ani zdravá svačina, kterou dodala společnost Upfood zabývající se krabičkovým stravováním pro sportovce a aktivní lidi.

Starší články