1. Skokani Olomouc >
  2. Mládež se na domácím turnaji představila v dobrém světle

Mládež se na domácím turnaji představila v dobrém světle

Michael Chrobok, 16.01. 2024 Aktuality

Turnaj Winter Tour U7 a Winter Tour U9 tentokrát zavítal na domácí půdu Skokanů do obce Olšany u Prostějova, kde se v místní hale TJ Sokol Olšany odehrála další kola těchto dvou zimních turnajů. Obou se zúčastnily také mládežnické výběry Skokanů, které se na turnajích prezentovaly solidními výkony.

Winter Tour U7

V rámci Winter Tour U7 otevřeli Skokani zápasem s Klasik Frýdek-Místek. Pro řadu našich hráčů se jednalo o vůbec první zápas ve skokanských barvách, a o to více nás může těšit, že jej zvládli se ctí, výrazně nezaostávali za zkušenějšími hráči, skvěle pálili a prokázali dobrou orientaci ve hře i v obraně. I díky tomu se nám podařilo vyhrát 12:8. Druhý zápas s o poznání těžším soupeřem, kterým byli Arrows Ostrava, prověřil schopnosti našich hráčů. Ti sice statečně odolávali a zvládli outovat běžce na metách i ve skórovacích pozicích, avšak řada skvělých odpalů soupeře nás nakonec udolala poměrem 8:13.

Další zápasy v rámci Winter Tour U7 odehrají Skokani až 24. února, kde se představí v tělocvičně 7. ZŠ ve Frýdku-Místku.

Winter Tour U9

Další zápasy Winter Tour U9 odehráli Skokani s týmy Hit Opava, Arrows Ostrava, Klasik Frýdek-Místek a Snails Orlová. Hned v prvním zápase s Opavou Skokani sice prohráli 4:12, avšak vzhledem k tomu, že za Opavu nastupovali starší hráči, je tento zápas oficiálně zapsán jako vítězství Skokanů. Proti starším hráčům bojovali Skokani statečně a jistě se od nich i něco naučili. Druhý zápas s Arrows Ostrava dopadl o něco lépe a byť se naši hráči velmi snažili, nakonec si odnášíme těsnou porážku 5:6.

Dvojice zápasů s Klasikem Frýdek-Místek a se Snails Opava skončila remízou, v prvním případě 5:5, v tom druhém 4:4. Ačkoli jsme zpočátku dělali chyby v běhu po metách, bylo zápas od zápasu vidět velké zlepšení jak ve hře v útoku (nejen na pálce, ale i v agresivnějším baserunningu), tak i v obraně.

Další zápasy v rámci Winter Tour U9 odehrají Skokani až 17. února, kde se představí v hale DTJ Vřesina v Ostravě.

Hodnocení turnaje

Vzhledem k celkové bilanci 2 remízy a 2 prohry v U9, 1 vítězství a 1 prohra v U7 hodnotíme domácí turnaj jako úspěšný. Dokázali jsme držet krok i silnějšími soupeři, nicméně je to jen malý dílčí úspěch a věříme, že jsme teprve na začátku – rozhodně mámě do budoucna vyšší cíle než jen remízy či těsné prohry. Turnaj nám také ukázal, kde nás nejvíc tlačí bota a na čem je ještě třeba hodně zapracovat. Pochvalu si rozhodně zaslouží všichni naši hráči.

Opomenout nesmíme ani poděkování bistru Zdravá pecka, které na turnaji zařídilo skvělý catering, stejně jako obci Olšany u Prostějova, díky které jsme mohli odehrát turnaj v moderní hale, za kterou se nemusíme stydět.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články