1. Skokani Olomouc >
  2. Skokany v nadcházející sezóně posílí Luis Zambrano

Skokany v nadcházející sezóně posílí Luis Zambrano

Michael Chrobok, 24.01. 2024 Aktuality

Příští sezónu se máme rozhodně na co těšit! Skokani jsou hrdí, že mohou ve svých řadách přivítat 22letého Venezuelana Luise Jesúse Zambrana Machada. Věříme, že svými zkušenostmi, které nasbíral během několika let v dresu Texas Rangers v rámci Dominican Summer League, pomůže Skokanům nejen na hřišti, ale také mimo něj.

„Jsme rádi, že se nám podařilo dotáhnout do konce podpis Luise Zambrana z Venezuely. Doufáme, že nám pomůže nejen při zápasech, ať už jako nadhazovač, univerzál v poli či pálkař, ale také že se s našimi hráči podělí o své zkušenosti z Dominican Summer League, která patří mezi velmi kvalitní soutěže, kde týmy z Major League Baseball hledají nové talenty,“ uvítal novou posilu trenér A-týmu a sportovní ředitel Jakub Voják.

Luise Zambrana v roce 2018 podepsali aktuální vítězové Světové série Texas Rangers, přičemž v jejich dresu odehrál dvě sezóny v rámci Minor League Dominican Summer League, kde dohromady nastoupil do 67 zápasů. Jeho statistiky jsou následující: AB 209, R 31, H 43, HR 0, RBI 15, SB 6, AVG .206, OBP .331 a OPS .594. Podrobnější statistiky jsou přístupné na stránkách soutěže. Mimo Dominican Summer League si Luis Zambrano zahrál také v rámci profesionální venezuelské ligy, kde nastoupil za týmy Cardenales de Lara a Cacaoteros de Miranda.

Nová posila ale nemá jen zkušenosti ze hry, ale také jako trenér. Ve Venezuele trénoval na profesionální akademii jak vnitřní, tak vnější polaře, přičemž vedl také individuální tréninky pro hráče od 10 do 15 let, kterým pomáhal zlepšovat jejich dovednosti ve vnitřním poli a na pozici catchera. Jako trenér pomohl k podpisu smluv několika hráčům s takovými týmy, jako je Cleveland Guardians, Detroit Tigers či Boston Red Sox.

Vítej, Luisi!/¡Bienvenido, Luis!

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články