1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani si z Orlové přiváží cenné zkušenosti

Skokani si z Orlové přiváží cenné zkušenosti

Michael Chrobok, 05.02. 2024 Aktuality

Uplynulá neděle tentokrát patřila výběru Skokanů do 11 let, kteří vyjeli do dalších bojů na půdu orlovského gymnázia a obchodní akademie v rámci turnaje Winter League. Vzhledem k velké marodce nebylo jednoduché sehnat dostatek hráčů, nicméně starším spoluhráčům ochotně vypomohli mladší kolegové.

V prvním zápasu jsme nastoupili proti týmu HIT Opava, který byl rozehřátý po svém úvodním duelu s domácími Snails. Na pálce se nám zpočátku nedařilo a dobře hrající opavská jednička často brzdila naše hráče. HIT si postupně budoval náskok a naši pálkaři se prali s nadhozy. Až v 6. směně se nám podařilo prolomit obranu soupeře a vše začal Jarda Burian skvělým odpalem a na něj navázal svým 1. hitem v životě Ondra Nešpor. Prohráli jsme sice 0:8, ale poslední směna nám dala naději do dalšího zápasu.

Druhý zápas se odehrál proti Arrows Ostrava. Ostravané nám hned v úvodu nasázel 4 doběhy, ale v dohrávce jsme ukázali naši sílu – podařilo se nám 3× skórovat a celá hala hnala naše běžce o metu dál. Arrows ovšem přebrali otěže zápasu a k dalším výraznějším akcím nás již nepustili. Ještě se nám podařilo bodovat ve 3. směně, kdy se o doběh postaral Filip Kvapil po dobrých odpalech Jirky Mihuly a Jardy Buriana. Zápas jsme prohráli v poměru 4:12, ale hráči předvedli dobrý výkon.

Pálkařsky vyšel nejlépe turnaj Jardovi Burianovi, který měl pálkařský průměr 75 %. Svůj 1. zápas odehrál Ondra Nešpor a Nela Čudová si připsala 1. zápas za domácí metou. Velmi dobrý výkon v poli podali Filip Kvapil a Vojta Mucha. Další kolo Winter League U11 se odehraje 24. února v Opavě a měsíc poté se výběr U11 představí také na domácím turnaji v Olšanech u Prostějova.


Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články