1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani poprvé berou dvě výhry, na bodové hody odjeli do Blanska

Skokani poprvé berou dvě výhry, na bodové hody odjeli do Blanska

Michael Chrobok, 13.05. 2024 Aktuality

Od začátku letošní sezóny jsme čekali na jedno – až Skokani předvedou dominantní výkon v obou zápasech v rámci herního víkendu. A to se nyní konečně stalo. Z cesty do jihomoravského Blanska, kde se náš A tým utkal s posledním celkem 1. ligy Olympií, si Skokani odvážejí dvě cenné výhry, které jim daly naději na účast ve finálových bojích nejen o vítězství v lize, ale také o postup do nadstavby o extraligu.

Olympii jsme na Strawberry field obrali o všechny body

V prvním zápase začali Skokani poměrně zlehka, avšak sebevědomě, když si v prvních směnách zvládli vybudovat mírný náskok. V dohrávce čtvrté směny to vypadalo, že se opět bude opakovat situace, se kterou se Skokani museli potýkat v několika předchozích utkáních a kdy se vinou vlastních chyb dostanou do zbytečných problémů. Naštěstí se jim podařilo osudnou čtvrtou směnu ustát a v šesté, sedmé a osmé směně nadělili soupeři rovných 13 doběhů, díky čemuž Skokani zvítězili rozdílem 18:6.

Druhé utkání bylo opatrnější z obou stran, nicméně Skokani zvládli na Strawberry field Olympii průběžně nadělovat body, přičemž jen dvě směny vyšly olomouckým bodově naprázdno. V deváté směně se Blansko odhodlalo k poslednímu odporu a sázelo na kolaps hostů v obraně, nicméně Skokani nepřipustili dramatizaci zápasu a i napodruhé vyhráli nad svým soupeřem, tentokrát 9:5.

„Dneska v Blansku jsme konečně odehráli baseball, na který se dá dívat a který máme hrát pořád. Na pálce fantastické, nadhazovači výborní. Hráli jsme bez errorů, nedělali jsme chyby v poli, žádné signály nám nepřečetli. Takhle se má hrát baseball,“ okomentoval dvojzápas hráč Adam Hajtmar. „Kromě našeho pátého pálkaře, kterému to moc nejde, tam máme pořád díru. Ale on se pan Utěšený určitě zvedne,“ přátelsky si rýpnul do svého spoluhráče.

Skokani jsou aktuálně na pátém místě v tabulce 1. ligy, což jim zajišťuje účast v TOP 6 v další fázi sezóny. Liga je nicméně letos velmi vyrovnaná a Skokani tak stále nemají účast jistou. Potvrdit ji mohou už tento víkend, 18. 5., kdy se střetnou v posledním dvojzápase základní části s Technikou Brno na Kraví hoře, která se aktuálně dělí s Klasikem Frýdek-Místek a Hippos Brno o první místo v tabulce.

Jak se dařilo nižším kategoriím?

Olomoucké béčko mělo poměrně nabitý program. Ve středu 8. 5. vyjeli naši borci do Místku, kde se utkali s B týmem Klasiku. Krásné počasí baseballu přálo a i přes dramatickou kolizi protihráče s našim catcherem jsme dokázali na horké severomoravské půdě zvítězit 13:10. Také nedělní venkovní utkání s Foxes Brno dopadlo pro naše barvy příznivě, když jsme soupeře porazili 12:11, přičemž na úspěchu se významnou měrou podílel Lukáš Konečný, který v Bučovicích odpálil tříbodový home run.

Výběr do patnácti let zavítal do Ostravy, kde se střetl s místními Arrows. Ačkoli jsme v prvním zápase drželi krok, tak nás error v poslední směně stál šanci zvrátit stav v prodloužení, kvůli čemuž jsme nakonec těsně prohráli 6:7. Ve druhém utkání jsme nedokázali udržet strikezónu, čehož soupeř využil a nadělil nám velký bodový příděl. S výsledkem 1:11 se už Skokanům nepodařilo nic udělat.

V neděli se odehrál ještě turnaj těch nejmladších, tedy U7 na domácím hřišti na Lazcích. V něm se střetli hned se třemi týmy. První utkání s Arrows Ostrava dopadlo pro nás velmi dobře, když jsme zvítězili 10:0. Proti šumperským Cannibals jsme měli trochu smůlu a nakonec jsme prohráli 0:4, nicméně na Camels Rožnov pod Radhoštěm jsme si spravili chuť a vyhráli s přehledem 12:1.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články