1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani zvládli základní část první ligy úspěšně. Postupují mezi nejlepší šestku

Skokani zvládli základní část první ligy úspěšně. Postupují mezi nejlepší šestku

Michael Chrobok, 20.05. 2024 Aktuality

Před posledním herním víkendem první ligy stále nebylo jasno, které týmy budou mít možnost zabojovat o vítězství v první lize a šanci postoupit do extraligy a které čeká cesta do baráže – první liga je totiž v letošním roce extrémně vyrovnaná. Skokani měli postup do TOP6 zcela ve svých rukou, avšak za dvojzápasem cestovali na Kraví horu, aby se utkali s nevyzpytatelnou Technikou Brno.

Pro jistotu a klid v duši museli Skokani slavit v obou zápasech, nicméně při příznivé konstelaci nám stačilo i jen jediné vítězství. V případě, kdy by Skokani nezískali ani jediné vítězství, by byl jejich osud plně v rukou soupeřů. To se naštěstí nestalo, byť cesta do TOP6 se nerodila zrovna lehce.

První zápas nám těsně unikl, ve druhém jsme dominovali

Do prvního utkání jsme vstoupili tou správnou nohou, když jsme Technice v první směně zvládli nadělit hned čtyři doběhy. Hned poté ale začala bez přehánění bodová horská dráha, kdy se oba týmy střídaly s tříbodovýmí příděly, kterou okořenila dvojice home runů od Luise Zambrana a Jakuba Vojáka. Po páté směně nastala pro Skokany hlušší pasáž, která je nakonec stála vítězství – v poslední směně totiž Hanáci zvládli Technice uštědřit pouze jeden doběh, což na srovnání nestačilo, a zápas tak skončil těsnou porážkou 10:11.

Druhý zápas začali Skokani jako vyměnění. V prvních dvou směnách nám Technika povolila rovnou devět doběhů, přičemž ve čtvrté směně nám celek z Kraví hory povolil další devítíbodový příděl. V této chvíli bylo jasné, že se už hraje pouze o čest brněnského týmu, neboť dobře rozehraný zápas jsme si mohli prohrát jedině sami. To se nakonec nestalo, právě naopak – v šesté směně trápení Techniky ukončil Přemek Chroust, který dvoubodovým home runem zavřel zápas rozdílem 20:4.

„Bohužel jsme první zápas nedotáhli do vítězného konce. Nastoupili jsme do něj sice výborně, ale ke konci utkání jsme nedokázali stáhnout hráče ze třetí mety a udělali jsme chyby.“ okomentoval první utkání hráč Jan Utěšený. „Do druhého zápasu jsme nastoupili jako úplně jiný tým a to, co jsme předvedli na začátku prvního, tak jsme předváděli celý druhý zápas. Vyhráli jsme o patnáct bodů, měli jsme hodně hitů, nadhazovači házeli výborně,“ dodal ke druhému zápasu.

Postupová matematika nám přidělila jednu z postupových příček, přičemž jakýkoliv výsledek dohrávky odložených zápasů mezi Miners Kladno a Bleskem Jablonec nás již nemůže poslat na barážové pozice. Rozlosování nadstavby první ligy se dozvíme po odehrání zmíněného dvojzápasu, který je naplánován na neděli 26. května.

Jak se dařilo nižším kategoriím?

Výjezd za zápasem mělo také naše béčko, které zamířilo na blanenský stadion Strawberry field, kde se utkalo s rezervou místní Olympie. Utkání dopadlo výhrou Skokanů v poměru 14:10, čímž náš B tým potvrdil svou aktuální formu. Za zápasy vyrazili také naši hráči Martin Zdražil a Štěpán Bečica, kteří se v dresu výběru regionu východ utkali v kvalifikaci Junior League na hřišti SaBaTu Praha, kde bohužel prohráli s výběrem regionu severovýchod vysoko 1:14. Své zástupce jsme měli také ve výběru regionu východ v kvalifikaci Little League Intermediate, konkrétně Radima Šimka, Víta Langra, Tomáše Kavanagha a Nelu Čudovou – ve dvou utkáních prohráli 4:14 se severozápadem a 3:11 s jihozápadem.

Také naše domácí hřiště na Lazcích se mohlo pokochat zajímavým baseballem – v sobotu u nás probíhal Stříbrný FirstCup pro kategorii U8. V prvním zápase se Skokani utkali s Klasikem Frýdek-Místek, kterému podlehli těsně 8:9. Druhý zápas pro nás také neskončil vítězně, když jsme orlovským Snails podlehli 3:7. Na závěr turnaje jsme se utkali s ostravskými Arrows a bohužel ani v tomto případě jsme neměli štěstí a prohráli jsme vysoko 1:12.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články