1. Skokani Olomouc >
  2. Skokanům se o víkendu napříč kategoriemi nedařilo. U9 skončili v poháru devátí

Skokanům se o víkendu napříč kategoriemi nedařilo. U9 skončili v poháru devátí

Michael Chrobok, 27.05. 2024 Aktuality

Uplynulý víkend měl A tým neplánovanou pauzu, o kterou se zasloužily odložené zápasy mezi Bleskem Jablonec a Miners Kladno. Zatímco áčko odpočívalo, nižší kategorie statečně bojovaly na našem stadionu na Lazcích i na hřištích soupeřů. Jak se jim dařilo?

Béčko podlehlo Technice Brno

Béčko v neděli přivítalo rezervu Techniky Brno, která přijela s jasným cílem porazit domácí Skokany. Ačkoli začátek nevypadal pro Hanáky vůbec špatně, brněnský tým z Kraví hory se poměrně rychle ujal vedení a dominoval jak na pálce, tak v obraně. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Techniky 10:4.

Ve středu se také odehrál dvojzápas U11. V úvodním utkání jsme vyhráli 13:3 a zápas řídil Filip Kvapil, který opět odházel velmi dobrý zápas. Ke skvělému výkonu na kopci se přidal vynikající baserunning a dobré odpaly. Do dalšího zápasu jsme nastoupili v podobné sestavě a opět jsme se rychle dostali do vedení. Prostředek zápasu byl z naší strany hluchý a povolili jsme Orlové zápas dotáhnout. V poslední směně jsme tahali za kratší konec a prohráli jsme v poměru 8:9.

V neděli 26.5. jsme opět hráli v Orlové a jednalo se o Nadstavbu U11. Bohužel jsme nebyli v plné sestavě, což se ukázalo klíčové pro dění zápasu. Prohráli jsme v poměru 4:12 a musíme se začít více bavit baseballem.

Také naši nejmenší si užili nabitý baseballový program, neboť vyrazili do severomoravského Šumperku, kde se zúčastnili Českého baseballového poháru U9. Ve skupině B se potkali nejen s rivaly z Arrows Ostrava, ale také s méně obvyklými soupeři, jako jsou Ježci Jihlava, Olympia Blansko nebo Hroši Brno.

Moravští rivalové nám uštědřili cenné lekce

V prvním skupinovém zápase se náš výběr postavil proti ostravskému celku a bylo znát, že se ze vzájemných zápasů dobře známe. Porážka 1:5 nás vůbec nemusí mrzet, právě naopak. Ve druhém utkání jsme změřili síly s jihlavskými Ježky, přičemž zápas měl naprosto totožný výsledek, jako ten s Arrows, tedy porážku 1:5. Napravit si reputaci chtěli mladí Skokani proti Olympii Blansko, a i když se nám na pálce dařilo více, soupeř byl bohužel nekompromisní a uštědřil nám porážku 5:11.

Poslední skupinový zápas se odehrál v neděli, kde jsme se postavili proti Hrochům z Brna. Ačkoli jsme doufali, že odpočinek nám prospěje a proti silnému soupeři urveme výhru, opak byl pravdou – Hroši Brno nám uštědřili porážku 5:13 a poslali nás ve vyřazovací fázi turnaje do souboje o 9. místo. V něm jsme se utkali s domácími Cannibals, kterým se pohár také příliš nevydařil. Z tohoto souboje jsme ke smůle domácím vyšli s vítězstvím 8:5, díky kterému jsme neskončili na turnaji poslední.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články