1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani začali v TOP 6 remízou. Nižší kategorie nehrály kvůli dešti

Skokani začali v TOP 6 remízou. Nižší kategorie nehrály kvůli dešti

Michael Chrobok, 03.06. 2024 Aktuality

Uplynulý víkend Skokani konečně vstoupili do další fáze první ligy. Hned na úvod se ve dvojzápase utkali s Technikou Brno na domácím hřišti na Lazcích, přičemž ještě několik hodin před zápasem nebylo jasné, zda kvůli podmáčenému hřišti nebude muset být utkání odloženo. Naštěstí se podařilo uvést naši domácí půdu do hratelného stavu, takže dvojzápasu s Technikou nic nestálo v cestě.

První zápas připomínal spíše taktickou bitvu, než rychlý a dynamický baseball. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu, což zapříčinilo poměrně chudý bodový příděl na obou stranách. V posledních dvou směnách brněnští zvládli Skokanům bodově odskočit, nicméně hanáčtí baseballisté nebyli schopni v deváté směně adekvátně zareagovat. Hlavním motivem zápasu byla neschopnost domácích stahovat běžce z met – z rovných 13 hitů jsme dokázali vytěžit jen 3 doběhy, zatímco Technika zvládla ze stejného počtu hitů stáhnout dvojnásobný počet běžců. Zápas tedy skončil naší prohrou v poměru 3:6.

Do druhého utkání vstoupili Skokani jako vyměnění. Hned v první směně nadělili překvapené Technice šest doběhů a kontrolovali hru jak v útoku, tak v obraně. V klíčové páté směně zvládli domácí stáhnout čtyři běžce a rázem začala týmu z Kraví hory hrozit porážka rozdílem a nic na tom nezměnil ani home run do pravého pole od hráče Techniky Vojtěcha Slavíka. Ta nakonec skutečně přišla, nicméně až v osmé směně – Skokani ve druhém utkání porazili Techniku v poměru 14:4.

„V závěru prvního zápasu jsme tlačili a snažili se stáhnout body, bohužel jsme to nedokázali. Ve druhém zápase jsme byli jako vyměnění, pálili jsme a stahovali body. I když jsme poté měli menší odmlku, ale v závěru jsme se opět zvládli chytnout a Technika na to nedokázala najít odpověď,“ okomentoval oba zápasy hráč Jakub Borůvka. Další dvojzápas čeká Skokany už v sobotu 8. června, tentokrát na hřišti pražského SaBaTu.

Ostatní utkání byla kvůli dešti zrušena

Nižší kategorie měly tento víkend poměrně smůlu – kvůli vydatným dešťům na celé Moravě musely být zápasy U15 ve Frýdku-Místku a U8 v Orlové přeloženy na jiné termíny, o kterých se momentálně jedná.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články