1. Skokani Olomouc >
  2. Proti SaBaTu rozhodla marodka a absence. Obyšovský si připsal první hit

Proti SaBaTu rozhodla marodka a absence. Obyšovský si připsal první hit

Michael Chrobok, 10.06. 2024 Aktuality

Druhý hrací víkend nadstavby první ligy vyslal Skokany do pražské Troji, kde se utkali s místním klubem SaBaT Praha. Do sestavy promluvily absence některých hráčů, stejně jako rozšiřující se marodka, což nepříznivě ovlivnilo výsledky dvojzápasu. Nominaci tak dostali například hráči Jan Voráček či David Obyšovský, v poli se také objevil Michal Kohout. Na seznamu zraněných jsou například Maxwell Gaul, Filip Nevrla či trenér Jakub Voják.

První zápas začal pro Skokany poměrně dobře. Hned v první směně šli Hanáci do dvoubodového vedení, nicméně ve druhé a třetí směně SaBaT náskok stáhl. Poté se naplno rozhořela taktická bitva, ve které se našim pálkařům příliš nedařilo, nicméně ani domácí mnoho štěstí neměli. Utkání nakonec rozhodl doběh pražského týmu v dohrávce osmé směny, na který Skokani nedokázali reagovat a odnáší si těsnou porážku 2:3.

Druhé utkání byla bohužel jiná písnička. Skokani výjima čtvrté směny soupeře takřka vůbec neohrozili, zatímco SaBaT naděloval jeden bod za druhým. Trápení hostujících pálek nakonec skončilo předčasně rozdílem 1:11 v sedmé směně. I v tomto utkání lze najít jedno pozitivum, kterým je první hit Davida Obyšovského za A tým. Ten po své premiéře také dvojzápas okomentoval.

David Obyšovský si připsal první hit za áčko

„Dnešní dva zápasy bohužel skončily prohrou. První zápas byl velmi vyrovnaný – nadhazovačům to šlo, pálilo se, kradlo se. V osmé směně bohužel rozhodl hit z protěští strany, bylo to velmi napínavé. Ve druhém zápase už to bylo horší. Nebyla tam akce a bohužel to skončilo 1:11,“ glosoval Obyšovský. Nezapomněl ani vyjádřit své pocity z prvního úspěšného hitu za A tým. „Jsem rád, že jsem dal svůj první hit poprvé, co jsem se objevil v nominaci áčka. Za mě skvělý,“ neskrýval i přes zklamání z porážky úsměv.

Jak se dařilo nižším kategoriím?

Kdo se těšil na zápas B týmu proti Moravské Besedě, ten byl bohužel zklamán. Na žádost soupeře byl totiž zápas přeložen na 8. září. Kategorie U15 vyrazila za dvojzápasem do Šumperku, kde se utkali s Cannibals. Zatímco první zápas nabídl bodové hody a výhru 16:13, ve druhém utkání náš výběr nedokázal navázat a prohrál poměrem 4:10.

Na turnaj do Ostravy vyrazil také náš výběr U9. Ten se na úvod potkal s Klasikem Frýdek-Místek, nicméně zápas skončil naší porážkou 4:10. Ve druhém zápase jsme se postavili proti Arrows Ostrava, avšak ani v tomto utkání neměly naše pálky štěstí a porážka 6:12 nás poslala do boje o 5. místo na turnaji. V něm se na nás konečně usmálo štěstí, když jsme zvládli dvakrát porazit Snails z Orlové, jednou 7:2 a podruhé 7:3.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články