1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani sahali proti Hippos po dvou výhrách, nakonec vybojovali remízu

Skokani sahali proti Hippos po dvou výhrách, nakonec vybojovali remízu

Michael Chrobok, 17.06. 2024 Aktuality

V sobotním duelu proti Hippos Brno měli Skokani co napravovat, ať už šlo o úvodní setkání ze začátku letošní sezóny, tak poslední dvojzápas proti SaBaTu Praha. Ačkoli počasí slibovalo skvělou baseballovou podívanou, stejně jako návrat Jakuba Vojáka do sestavy, hned v úvodu se nad stadionem na Lazcích začaly stahovat mračna.

První utkání totiž začali lépe hosté z Brna, když v prvních třech směnách zvládli Hanákům nadělit rovnou 4 doběhy. I když se Skokani po úvodní sprše postupně zmátořili a začali náskok stahovat, až do sedmé směny nebylo jasné, jakým směrem se bude zápas ubírat. V osmé směně dokázali domácí stáhnout náskok třemi doběhy a na úvod deváté směny nedovolili Hippos vzít si vedení zpět. Závěr zápasu byl poté jako vystřižen s amerického filmu – žolík v podobě Davida Obyšovského, který si minulý týden odbyl preméru a svůj první hit na SaBaTu, rozhodl svým druhým hitem utkání ve prospěch Skokanů, kteří nakonec vyhráli 9:8. Pochvalu si zaslouží také Adam Hajtmar, který svým výkonem na kopci v poslední směně udržel Skokany nad vodou.

Oba zápasy nabídly dramatickou koncovku

Druhý zápas měl pro domácí barvy mnohem nadějnější průběh. Hned ve druhé směně šli Skokani do vedení 3:0 a obrana nepouštěla hladové Hrochy z Brna do výraznějších šancí. V osmé směně bylo skóre na tabuli příznivých 8:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom se dočkali nějakého dramatu. Také tento závěr zápasu ale nabídl zvrat, který se jen tak nevidí. V poslední deváté směně se Hippos probrali z dlouhého spánku, když do útoku zavelel Matyáš Němčanský svým home runem. Brněnští poté začali Skokanům sázet jeden doběh za druhým, přičemž Hanákům nepomohla ani výměna startujícího nadhazovače Petra Charváta za Jakuba Školoudíka a na kopec se tak opět musel vrátit Adam Hajtmar. Závěrečný tlak nakonec přinesl Hippos vyrovnání a šlo se do desáté směny, kde nastartovaní Hippos přidali další tři doběhy. Ačkoli Skokani ještě v samotném závěru bojovali, jen jeden stáhnutý doběh nakonec vyústil v porážku 9:11.

Hráli jsme týmově, komentuje Schwarz

„První zápas jsme vyhráli, hráli jsme pěkně týmově. Rozhodl ho Obyšák wallk-off hitem, gratuluju mu. Ve druhém zápase parádně zaházel Pedro, vydržel osm směn. V deváté směně nám bohužel utekla koncentrace a zápas jsme prohráli,“ okomentoval dvojzápas Pavel Schwarz. „Myslím si, že jsme předvedli parádní týmový výkon. Pokud si toto udržíme i do dalších zápasů, bude to paráda,“ dodal Schwarz.

Další utkání čeká Skokany už v neděli, 23. června na půdě Klasiku Frýdek-Místek.

Jak si vedly nižší kategorie?

Skokanské béčko se postavilo proti béčku Draků Brno, nicméně i přes heroický výkon silnému soupeři podlehli 1:16. Na turnaj do Šumperku vyrazil také náš výběr U7, odkud si odváží jedno vítězství a dvě porážky – nad Arrows Ostrava jsme zvítězili 7:5, s místními Cannibals Šumperk jsme prohráli 11:12 a o bod jsme neuspěli také s Camels Rožnov pod Radhoštěm.

Starší články