1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani odvrátili debakl na poslední chvíli. S Klasikem berou remízu

Skokani odvrátili debakl na poslední chvíli. S Klasikem berou remízu

Michael Chrobok, 24.06. 2024 Aktuality

Uplynulá neděle byla bez nadsázky přeplněná zajímavým baseballem v podání Skokanů. Áčko tentokrát vyrazilo na horkou půdu Klasiku Frýdek-Místek, bohužel bez Luise Zambrana, který se potýká s neštovicemi. Zajímavá utkání ale sehrály také nižší kategorie. Jak se Skokanům dařilo?

Remízu s Klasikem zachránili Skokani v závěru druhého zápasu

Do prvního zápasu nastoupili Skokani velmi dobře, ostatně v prvních dvou směnách soupeři nadělili hned pět doběhů. Poté ale útok Hanáků zastavila obtížně předvídatelná strike zóna rozhodčího, se kterou se bohužel severomoravský soupeř dokázal vypořádat mnohem lépe. Zápas tak po vydatném bodovém přídělu skončil porážkou 5:9.

Druhé utkání už mělo odlišný charakter. Skokani dlouhou dobu vedli o pouhý jeden doběh, avšak k závěru nám Klasik uštědřil čtyři doběhy. Tento příděl domácí uchlácholil, neboť to vypadalo, že frýdeckomístečtí pohodlně dokráčí i ke druhému vítězství. Skokani se však dokázali vzedmout k odporu a v posledních dvou směnách dokázali otočit vývoj utkání nejen díky skvělým hitům, ale také zásluhou Jakuba Bažanta, který zápas skvěle zavřel a dovolil Klasiku pouze jeden hit. Díky tomu Skokani zvítězili 7:4.

„První zápas jsme nevyhráli vinou nedostatku hitů. Dali jsme jich hodně na začátku, pak jsme ale už žádný nepřidali. Druhý zápas rozhodly poslední dvě směny, až do deváté směny bylo utkání vyrovnané,“ okomentoval dvojzápas Jakub Bažant. „Chtěl bych poděkovat všem nadhazovačům, dobrá práce,“ dodal Bažant. Další utkání čeká Skokany na půdě Blesku Jablonec už 30. června.

Jak se dařilo nižším kategoriím?

V neděli svůj zápas odehrálo také béčko, které se v domácím prostředí postavilo proti MSK Snails Orlová. V tomto zápase jsme bohužel prohráli 5:8. Z mladších kategorií se ve dvojzápase postavil náš výběr U15 proti Arrows Ostrava, přičemž z něj si odváží remízu s výsledky 8:7 pro Skokany a 7:6 pro Arrows. Také kategorie U11 odehrála svůj zápas proti Cannibals Šumperk, který vyhrála v poměru 11:5.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články