1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani přijíždějí z Jablonce s prázdnou. Na výhru nestačil ani Vojákův home run

Skokani přijíždějí z Jablonce s prázdnou. Na výhru nestačil ani Vojákův home run

Michael Chrobok, 02.07. 2024 Aktuality

V zápasech mimo Olomouc se Skokanům v poslední době příliš nedaří. Jinak tomu bohužel nebylo ani na nedělním výjezdu do severočeského Jablonce, kde se Hanáci utkali ve dvojzápasu s Bleskem. Ačkoli se Skokani prezentovali pohledným baseballem, kterému přihlížel i novinář z MLB Michael Clair, vítězství slavili dvakrát domácí. Zvrátit nepříznivý výsledek bohužel nepomohli ani navrátilci do sestavy Filip Nevrla a Martin Schneider.

První utkání nabídlo divokou přestřelku plnou doběhů, která se uklidnila až s příchodem čtvrté směny, nicméně v šesté směně se oba útoky opět chopily otěží a posílaly běžce domů jako na běžícím páse. Diváci na Ash Field viděli hned pět dvoumetových odpalů a dokonce i dva home runy na obou stranách, v případě Skokanů v podání Jakuba Vojáka. Ani ten však na vítězství nestačil a Skokani v prvním utkání podlehli Blesku 10:12.

Druhý zápas byl o poznání méně dynamický, oba týmy poslaly na kopec špičkové nadhazovače, kteří až do šesté směny nepovolili ani jeden doběh. Vyrovnaná bitva vzala za své v osmé směně, kdy Blesk uštědřil Skokanům tvrdý direkt v podobě čtyř doběhů, který se už hanáckým pálkám pod Ještědem nepodařilo dohnat. Ve druhém zápase proto Skokani prohráli s Bleskem výsledkem 2:5.

„Nadhazovačům se dařilo, bohužel oba dva zápasy jsme prohráli. Příliš nám to nepálilo, především ve druhém zápase, ale kluci se snažili. Hráli jsme krásný baseball, bohužel se smolným výsledkem,“ okomentoval dvojzápas při své premiéře v áčku Skokanů Lukáš Konečný. Příští utkání po delší době sehrajeme na domácí půdě, konkrétně ve sváteční den 6. července, kdy se proti nám postaví Klasik Frýdek-Místek. Poté čeká Skokany týdenní letní pauza.

Jak se dařilo nižším kategoriím?

Neděle byla v našem areálu na Lazcích vyhrazena pro utkání s Cannibals Šumperk, se kterými se střetl jak náš B tým, tak mladší kategorie U15. Zatímco náš výběr do patnácti let první utkání vyhrál 8:3 a druhé prohrál 8:10, béčko bohužel celý zápas neodehrálo kvůli nepříznivému počasí. Oba týmy se nicméně shodly na férové remíze 5:5.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články