>

Pelikáni odjeli z Hané s prázdnou

Martin Poledna, 17.05. 2022 Aktuality

Předposledním soupeřem Skokanů v základní části byl tým Pelikans Bučovice, který je na chvostu tabulky. Výhra nad tímto soupeřem by znamenala postup do Nadstavby a s tímto vědomím šli olomoučtí hráči po každém míči.

V úvodním zápasu nastoupil na kopec Marko Vykoukal a jeho prvním oponentem byl Ondřej Vykoukal. Ten se dostal na metu po chybě polaře, a dokonce i skóroval. Za hosty nastoupil na kopec Petr Jareš, který v klubu hostuje z Draků Brno. Jakub Borůvka splnil roli prvního pálkaře, dostal se na metu a další odpaly jej dostali domů a skóre bylo vyrovnáno. Dohrávka třetí směny určila ráz celého utkání a dá se říct, že se jednalo o klíčovou část celého střetnutí. Skokani odpálili 5 hitů a obrana Pelikánů vyrobila 2 chyby – hostující trenér musel na celou situaci reagovat a na kopec se dostal další bývalý Drak Lukáš Řehůřek. Ten celou situace uzavřel dvěma strike outy, ale Skokani v této směně doběhli 12 x pro bod. Marko Vykoukal společně s obranou drtil bučovické pálkaře, a tak Skokani v dohrávce páté směny mohli opět vydatně útočit. Ofenzivu začal Jakub Dostál svým odpalem a na něj navázal Marek Hlavička. Na pálku se pak postavil Jan Utěšený a homerunem uzavřel celé utkání. Skokani zvítězili v poměru 18:1 a takřka všichni pálkaři si připsali jeden a více dobrých odpalů. Vykoukal kraloval na kopci a za 5 směn rozdal 8 strike outů.

Sestava v 1. zápase: P – Vykoukal, C – Borůvka J., 1B – Dostál, 2B – Saad, 3B – Chroust, SS – Nevrla, LF – Voženílek, CF – Lázniček, RF – Nastoupil, DH – Utěšený, trenér – Voják.

Pelikáni do druhého utkání nasadili zahraniční akvizici a na nadhazovacím kopci se představil Alberto Hernandez. Pomalé nadhozy olomouckým pálkařům seděly a průběh začal silně připomínat minulé utkání. Olomouc vedla po úvodní směně 4:0. Za Skokany nastoupil na kopci Petr Charvát, který zvládnul úvodní směnu bez bodu.  Skokani pravidelně navyšovali skoré a v páté směně vedli 8:0. V šesté směně olomoučtí pálkaři dostali Hernandeze pod tlak a trenér musel opět sáhnout ke střídání. Na kopec se postavil Jan Rovný, který má také významnou dračí minulost. V dohrávce směny již se na kopci neprezentoval Charvát, ale vystřídal jej Petr Mik. Dohrávka sedmé směny byla pro Skokany opravdu smolná. Pelikáni se začali trefovat do Mikových nadhozů a podařilo se jim 6 x doběhnout zpět na domácí metu. Stav byl tedy 11:8 pro olomoucký tým a jednalo se opravdu o diametrálně odlišné utkání. Skokanům se podařilo pár bodů vrátit a v kolonce doběhů olomouckému týmu svítila číslovka 14. Místo Petra Mika se na kopec dostal Jakub Školoudík, který neměl dobře seřízená mířidla a rozdával mety zdarma. Z tohoto důvodu se na kopec dostal další levák, a to Michal Kohout. Tento nadhazovač uklidnil hanáckou obranu i diváky a dovedl Skokany do vítězného konce. Skokani zvítězili v poměru 14:11, ačkoliv Pelikans měli více hitů (ale i chyb v obraně). Pavel Schwarz odpálil 4 hity z 5 startů a velmi dobře mu sekundoval Josed Saad, který měl 3 dobré odpaly.

Sestava v 2.utkání: P – Charvát/Mik/Školoudík/Kohout, C – Voženílek, 1B – Utěšený, 2B – Saad, 3B – Chroust, SS – Nevrla, LF – Nastoupil, CF – Lázniček, RF – Schwarz P., DH – Dostál, trenér – Voják.

První Liga má týden pauzu a olomoucký výběr se utká v Českém baseballovém poháru s rezervou SaBaTu Praha. Tento zápas se odehraje v sobotu 21.5. v Praze. Posledním soupeřem v základní části budou o týden později (28. 5.) hráči Olympie Blansko.

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články