>

Skokani dvakrát poraženi baseballisty z jihu Čech

Martin Poledna, 09.06. 2022 Aktuality

Nadstavba o Extraligu se již rozběhla a los určil olomouckým Skokanům velmi těžkého soupeře. Hráči Sokola Hluboké bojovali o postup do play off České baseballové extraligy, ale nakonec se do něj nedostali, a tak budou bojovat o příslušnost v Extralize. Sokol má velmi široký kádr, který je doplněný o velké množství importů. Skokani naopak nebyli v úplně ideální sestavě.

Startujícím nadhazovačem byl Jiří Šimek, který v úvodní směně povolil bod, a to s přispěním chyby obrany. Za Sokol nastoupil na kopec Lawrence Parsons, který začal zápas třemi strike outy. Šimek kvalitně pracoval na hlubockých pálkařích a olomoucká obrana hrála velmi dobře. Na pálce se Skokani vůbec nedokázali popasovat s nadhozy australského nadhazovače. Výraznější změna skóre nastala na začátku 5. směny. Pálkaři Sokola se začali trefovat do Šimkových nadhozů a doběhli si pro tři body. V dohrávce směny Parsons nepřipustil žádnou korekci stavu. I na začátku 7. směny se opakoval stejný scénář a Hluboká pálila singly a doubly, stav utkání byl 7:0 pro Hlubokou. Na začátku 8. směny vyměnil olomoucký manažer nadhazovače. Na kopec se dostal Ondřej Schwarz. Hluboká vyměnila nadhazovače také. Petr Vojta střídal Parsona a ten domácím pálkařům více seděl. V dohrávce poslední směny odpálil Marek Nastoupil double a Ondřej Schwarz singl za stavu 0 outů. Skokani tuto výhodu příliš nevyužili a pouze jedenkrát skórovali. Hluboká vyhrála v poměru 8:1 a hostující nadhazovači si připsali 17 strike outů.

Michal Kohout startoval v druhém zápasu a podařilo se mu úvodní směnu dobře zvládnout. Za Sokol opět nastoupil zahraniční nadhazovač a na kopci se prezentoval Kermin Villa. Marek Nastoupil opět odpálil hit, ale obrana poté zahrála krásnou double play. Ve třetí směně se měnil stav utkání, jelikož Sokol začal trefovat nadhozy olomouckého nadhazovače. Villa měl drobné potíže se zónou, ale vždy se mu podařilo zkoncentrovat a vyoutovat hanácké pálkaře. I olomouckým polařům se podařilo zahrát double play a obrana v tomto utkání hrála opět velmi dobře. V 6. směně se na kopec dostal Petr Charvát, kterého Hluboká přivítala dobrými odpaly. I Sokol vystřídal. Villu vystřídal Alexander Palma. Palma házel velmi rychle a hanáčtí pálkaři jeho rychlé nadhozy nestíhali. Výjimkou byl skvěle hrající Marek Nastoupil (který utkání doházel), když odpálil triple. Do utkání zasáhnul i Martin Zdražil, který na třetí metě opět čaroval. I v tomto zápasu Hluboká zvítězila, a to v poměru 8:0. Opět zde zářili nadhazovači Sokola a v tomto utkání vystrikovali hned 18 pálkařů.

Skokanům se vstup do barážových utkání nevydařil. Sokol Hluboká nasadila velké množství importů na kopec, kteří byli nad síly olomouckých pálkařů. Hanáčtí hráči mají teď měsíc pauzu a více času na přípravu. Další zápasy se odehrají až 2.7. proti Technice Brno.

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články