>

Skokani proti Olympii vystoupali na vrchol

Martin Poledna, 14.07. 2022 Aktuality

 

V uplynulém víkendu se hanácký celek střetl s Olympií Blansko. Skokanům se podařilo vybojovat úvodní výhru v baráži. Průběhy utkání byly rozdílné jako den a noc, nakonec však byli o něco šťastnější blanenští hráči.

Úvodní zápas série se odehrál v pátek na blanenském hřišti. Startujícím nadhazovačem za olomoucký tým byl Petr Mik a za Olympii se na kopci prezentoval Štěpán Havlíček. Jednalo se o jednoznačný průběh zápasu už od úvodní směny. Skokani za 3 směny vyrobili neuvěřitelných 7 chyb a hanácký nadhazovač se pral se zónou. Olympia si v úvodu vytvořila bodový polštář, který znamenal výhru blanenského celku v poměru 13:1.

První sobotní zápas byl diametrálně odlišný. Na kopci se celý zápas prezentoval Petr Charvát, který za 9 směn hodil pouze 103 nadhozů. Skokani od počátku utkání diktovali tempo hry a přidávali body. Oproti pátečnímu utkání se zlepšila obrana, což byl základní stavební kámen úspěchu. Jakub Voják a Marek Nastoupil oba shodně odpálili po 2 dobrých odpalech a právě oni byli hlavní útočnou zbraní Skokanů. Drobnou kaňkou na výkonu mohlo být jen velké množství strike outů (11), které rozdali blanenští nadhazovači. Zápas skončil vítězně pro olomoucký tým, a to v poměru 5:1.

Po vyhraném utkání následovala studená sprcha, jelikož 2. utkání sobotního dne se vyvíjelo nepříznivě pro olomoucké hráče. Na kopec se postavil Jakub Školoudík, který poté předal štafetu Marku Vykoukalovi. Kritická byla 3. směna, kde Skokani obdrželi 7 bodů - a to na 6 hitů a jedno trefení, všemu učinil přítrž Josef Saad, který zahrál ground out. Skokani se velmi těžko prosazovali na nadhazovače soupeře. Blansko takřka každou směnu bodovalo a zápas nakonec skončil 18:7 pro Olympii. Blansko má ve svých statistikách 24 hitů a Skokani pouze 9, a tak tento zápas rozhodla lepší ofenzíva. I v tomto utkání byl nejlepším pálkařem Jakub Voják, který měl 4 starty na pálce a odpálil 4 hity. Za zmínku, také stojí fakt, že Jakub Dostál se postavil na kopec po 16 letech (naposledy házel v soutěžním utkání v roce 2006).

Tento týden se odehraje další série v Nadstavbě o Extraligu. Skokani vyzvou Kotlářku Praha a hned 2 utkání se budou v sobotu hrát na domácím hřišti (13:00, 16:00).

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články