>

Kotlářka byla v sérii úspěšnějším týmem

Martin Poledna, 21.07. 2022 Aktuality

Skokani dále pokračují v Nadstavbě a minulý víkend se utkali s Kotlářkou. V letošním roce se již Skokani s tímto pražským týmem utkali a 2 x se jim nepodařilo zvítězit. Série byla rozdělena na 2 dny a v sobotu se olomoučtí fanoušci mohli těšit na domácí double.
Do úvodního utkání byl nominován na kopec Marek Nastoupil. Ten měl velmi těžkou úlohu, jelikož pražští pálkaři jsou velmi kvalitní. Tento fakt se projevil hned v úvodních směnách, ale šlo spíše o polařské chyby nežli o dobré odpaly. Soupeř pravidelně bodoval a olomoučtí pálkaři se těžko prosazovali na metách. Druhým nadhazovačem byl Ondřej Schwarz, který sice házel striky, ale Kotlářka jeho nadhozy dobře pálila. Utkání skončilo v neprospěch olomouckého týmu a to v poměru 7:19. V celém zápasu bylo takřka 20 chyb, což zastínilo pálkařské snažení obou týmů.


Michal Kohout byl startérem v druhém zápase. Vít Hrdlička nastoupil na kopec za Kotlářku a tento zápas byl diametrálně odlišný. V úvodní části utkání bodů moc nepadalo, ale vše se změnilo na začátku 5. směny. Jakub Novák měl 2 striky, ale další nadhoz odpálil do levého pole a oběhnul všechny mety. Skokanům se dařilo na pálce až v 8. směně, ale to už bylo pozdě. I v tomto utkání Skokani tahali za kratší konec a Kotlářka vyhrála v poměru 11:5.
Třetí zápas se odehrál v Praze na Vypichu poblíž plochodrážní arény. Olomouckým nadhazovačem byl Petr Charvát. Již v 2. směně se rozhodlo utkání a to tím, že Kotlářka dala 6 bodů - Praha měla 5 hitů, a tak Charvát hodil 3 mety zdarma. Hanáčtí pálkaři se těžko prosazovali na Vojtěcha Vlacha. Jakub Školoudík přišel vystřídal Charváta a za 2 směny neobdržel žádný hit, ani bod. Vše rozhodla 2. směna a zápas skončil  7:2 pro Kotlářku.


Další série se odehraje tuto sobotu na lazeckém stadionu. Skokani zde budou hostit Blesk Jablonec a zápasy se budou hrát v: 13:00 a 16:00.


Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články