>

Pozvánka na víkendová utkání

Martin Poledna, 29.07. 2022 Aktuality

Boje o nejvyšší ligu pokračují i o tomto víkendu. Skokani mají v rozpise 2 utkání, ale žádné se bohužel neodehraje na lazeckém hřišti. Hanáčtí baseballisté se nejprve utkají s Technikou, a poté se přesunou do Hluboké. Oba týmy jsou na špici ligy a mají velké ambice Extraligu udržet.

V sobotu se Skokani utkají s Technikou Brno. Tento tým v základní části působil v Extralize a v Nadstavbě se týmu velmi daří. Technika má 2 výrazné posily na kopec: Thode a Rengel. Právě tyto dva nadhazovači mají jedny z nejlepších čísel a dohromady mají 105 strike outů v 60 odházených směnách. Na pálce je nejlepším pálkařem český reprezentant Matěj Menšík, který má 26 hitů, dále je velmi dobrým pálkařem Jakub Mánek, který hostuje z Hrochů Brno. Na brněnském stadionu většinou padá mnoho homerunů a zápas proti Technice bude velmi těžký.

V neděli se Skokani přesouvají do Jižních Čech. Skokani Olomouc budou hrát s Hlubokou nad Vltavou - domácí tým kraluje baráži a je velmi pravděpodobné, že si Extraligu udrží. Wiliam Parson má nejlepší statistiky ze startujících nadhazovačů, ale dle klubového webu tento nadhazovač odjíždí do USA. Jihoameričtí nadhazovači Palma a Villa proti Skokanům ukázali kvalitu. Není překvapením, že nejlepším pálkařem je Martin Mužík, který má na kontě 6 odpalů za plot. Matěj Vlach má po 20 dobrých odpalech a stíhá Mužíka. Bude velmi zajímavé sledovat, jak si olomoučtí pálkaři poradí se zahraničními nadhazovači.

Ačkoliv je víkend ve znamení venkovních utkání, tak všechny zápas můžete sledovat prostřednictvím PBP nebo živě v Brně nebo na Hluboké.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články