>

Pozvánka na venkovní triple

Martin Poledna, 11.08. 2022 Aktuality

Nadstavba se chýlí ke konci a olomoucký výběr má v programu venkovní zápasy. V sobotu čeká hanácké baseballisty utkání v Praze a v neděli zase v Brně. Úspěch v sérii by odčinil prohry s těmito soupeři a teoreticky by pomohl v posunu tabulkou výše.

Kotlářka Praha je bývalým extraligovým týmem. Hlavním trenérem je bývalý úspěšný hráč Jakub Vančura. Pražský tým je na 3. místě tabulky s rekordem 9-9 a nemá šanci na postup do EXL. Hned čtveřice pálkařů má 18 a více hitů a týmový pálkařský průměr je okolo 27 %. Na kopci má nejlepší čísla Vít Hrdlička, který v 38 směnách nasázel 28 strike outů – týmová ERA je 5.21. Kotlářka Praha má velmi mladý a perspektivní tým, který předvádí již v současnosti dobrou hru.

Technika Brno letos hrála nejvyšší soutěž, ale bez účasti v play off. Manažerem týmu je Martin Škaroupka a hlavním trenérem je Matěj Menšík, který je českým reprezentantem. Právě Menšík je nejlepším pálkařem Techniky – má 35 hitů a neuvěřitelných 10 odpalů za plot. Mário Gottschall má 28 hitů a celkový pálkařský průměr je okolo 35 %. Matěj Brabec má nejlepší nadhazovačské statistiky a zdatně mu konkurují importi (Rengel a Thode). Technice se povedlo vybojovat udržení v Extralize s velkým předstihem. Tento tým má zajímavý mix hráčů: reprezentanti, zkušení hráči, odchovanci a hráči na hostování.

Ačkoliv je víkend ve znamení venkovních utkání, tak všechny zápas můžete sledovat prostřednictvím PBP nebo živě v Praze či v Brně.

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články