1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani se s Olympií rozešli smírně

Skokani se s Olympií rozešli smírně

Martin Poledna, 11.08. 2022 Aktuality

V uplynulém víkendu Skokani odehráli double na domácím hřišti. V sobotu 6.8. se olomoucký tým utkal s Olympií Blansko. Jednalo se o poslední zápasy v dlouhé 5 zápasové sérii Nadstavby. Utkání bylo ovlivněno dopoledním deštěm, ale domácím hráčům se podařilo hřiště dát do excelentní formy.

Startujícím nadhazovačem byl Petr Charvát, který dobře zvládnul úvodní směnu. Za hostující tým nastoupil na kopec Aleš Blažek, který domácím hráčům velmi seděl. Skokani v 1. směně 4 x skórovali, ale v dalších směnách obdrželi 7 bodů a vedení se překlopilo na stranu Olympie. Klíčová byla 7. směna, kdy hanáčtí pálkaři zatlačili na Blažka, který musel střídat. Na kopec se dostal mladík Altrichter, který neměl seřízená mířidla, a i ten střídal. I olomoucký trenér vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Jakub Školoudík. Kuba se trochu pral se zónou, ale vše nakonec dobře dopadlo, jelikož obrana v 2. části zápasu hrála znamenitě. Skokani vyhráli 16:11 a oba týmy měli po 15 hitech. Hned trojice pálkařů měla po 3 hitech a Školoudík si připsal výhru.

Petr Mik byl startujícím nadhazovačem, který vcelku dobře vstoupil do utkání. Olympia nasadila na kopec Filipa Fabiána, který házel side – armem neuvěřitelnou rychlostí. Utkání rychle plynulo a bylo pálkařsky velmi zajímavé – hodně se pálilo a bylo vidět mnoho pěkných odpalů, a i zákroků v poli. Jiří Šimek nastoupil do 5. směny a blanenští pálkaři jej přivítali 5 body. Dále Šimek držel hostující pálkaře, ale Skokanům se nedařilo na pálce. Olomoučtí pálkaři měli problém s pomalými nadhozy, které se ještě hodně točily. Blansko odpálilo 3 běžecké homeruny, což se příliš nevidí. Olympia v tomto utkání zvítězila 15:7 a hostující tým měl 20 hitů. Jakub Dostál a Jan Utěšený měli po 2 hitech a Jakub Voják odpálil v poslední směně homerun.

Tento týden čeká hanácké baseballisty triple na venkovních stadionech. V sobotu se odehraje double na Kotlářce a v neděli se Skokani budou prezentovat v Brně.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články