>

Venkovní triple Skokanů

Martin Poledna, 15.08. 2022 Aktuality

Předposlední hrací týden Nadstavby byl plný baseballu. Olomoucký tým odehrál hned 3 venkovní zápasy. Skokani mají z víkendu bilanci 1-2 a velmi cenná byla výhra nad Kotlářkou, s kterou mají Skokani dlouhodobě negativní bilanci.

V úvodním zápasu série se na kopec postavil Petr Mik. Zpočátku se Kotlářka trefovala do Mikových nadhozů, ale dobře hrající pole nepřipustilo velké vedení. Pražští pálkaři byli aktivní na metách, ale Skokani je outovali především díky dobré souhře s nadhazovačem. Vše se začalo měnit v 7. směně, kdy Petr Mik outoval pálkaře za pálkařem. Na tento fakt navázali i olomoučtí pálkaři a běh utkání se začal vyrovnávat. Patrik Sedláček pomohl k srovnání stavu a Marek Nastoupil odpálil důležitý hit, kterým stáhnul 2 body. Skokani vyhráli v poměru 9:8 a hlavní hvězdou utkání byl Petr Mik. Mírnou kaňkou na výkonu byly běžecké chyby olomouckých hráčů. 

Ve druhém zápasu byl startujícím nadhazovačem Marek Nastoupil, který se pral se zónou. Domácí tým této výhody začal ihned využívat a Kotlářka v každé směně přidala alespoň bod. Za domácím tým házel Vlach, který může být jmenován katem olomouckých Skokanů. Dalším nadhazovačem byl Jakub Školoudík, který zápas uzavřel. Skokani se celý zápas marně prali s pomalými nadhozy – výjimkou byl jen HR Jakuba Vojáka. Kotlářka zvítězila v poměru 11:2 a olomoucký tým odpálil pouze 5 hitů.

V neděli olomoucký tým hrál v Brně s Technikou Brno. V tento den probíhalo v Brně finále Extraligy, ale i tak si fanoušci našli cestu na Kraví Horu. Technika nasadila na kopec mladého Slavíka, který se pral se strike zónou. Olomoucký tým nasadil na kopec Petra Charváta, kterému nevyšla úvodní směna – mnoho dlouhých odpalů, a ještě více chyb v poli. Dalším nadhazovačem byl Michal Kohout, který bohužel nezastavil útok Techniky Brno. V tomto zápase se hodně pálilo a celkově padlo 6 HR a neuvěřitelných 11 chyb. Bohužel došlo i ke zranění, u kterého musela zasahovat lékařská služba – Jakub Voják byl zasažen míčem do obličeje. Technika si držela svůj náskok a zvítězila v poměru 27:15. Jakub Voják a Jakub Dostál odpálili dohromady 3 HR, ale ani to nestačilo k bodovému obratu. Olomoucký tým bude muset na tento zápas rychle zapomenut.

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články