>

Deštivá série na Severu Čech

Martin Poledna, 24.08. 2022 Aktuality

V sobotu 20. 8. se odehráli Skokani double v Jablonci nad Nisou. Oba týmy již nemohly postoupit do vyšší ligy, ale i tak zápasy slibovaly ofenzivní podívanou. Jablonec má ve svém kádru zahraniční akvizice, kteří vládnou v nadhazovačských statistikách.

V úvodním zápasu nastoupil na kopec olomoucký Marko Vykoukal. Proti němu se postavil Ramon Eduardo Ulacio Roso – a právě tento nadhazovač nevstoupil do utkání nejlépe. Začátek hanáckého lineupu se úspěšně prosazoval na jeho rychlé nadhozy. Bohužel se bodový náskok olomouckému týmu nepodařilo uhájit. Jablonečtí pálkaři stahovali body dlouhými odpaly. Vykoukala vystřídal Jakub Školoudík, který sice házel dobré nadhozy, ale nebylo mu to příliš platné, jelikož rozhodčí zcela minimalizoval strike zónu. Olomoucký tým prohrál v poměru 5:11. Marek Nastoupil si připsal premiérový odpal za plot. Matěj Lázniček měl 3 hity a k tomu jednu ukradenou metu. Utkání rozhodly odpaly za plot a drobné chyby v poli.

Startérem v druhém utkání byl Petr Charvát a Jablonec nasadil Jiřího Hikla. Opět se opakoval scénář minulého střetnutí. Skokani se dobře trefovali do Hiklových nadhozů a vytvořili si slibný náskok. Blesk se však nenechal zahanbit a vytvořili na Charváta ofenzivní tlak. Jablonečtí pálkaři postupovali na mety díky dlouhým odpalům a metám zdarma - tento fakt nezvrátil ani střídající nadhazovač Jakub Školoudík. Na kopec se nakonec dostal i zadopolař Matěj Lázniček, který utkání doházel. I v tomto zápasu Skokani podlehli Blesku, a to v poměru 9:16. Za zmínku stojí dva hity Jakuba Dostála, 100 % BA a OBP Jakuba Vojáka, a také další HR Marka Nastoupila.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články