>

Skokani postupují do semifinále 1.ligy

Martin Poledna, 14.09. 2022 Aktuality

Poslední a rozhodující utkání čtvrtfinále 1. Ligy mezi Skokany a Klasikem se odehrálo v sobotu 10. 9. na olomouckém stadionu. Početná a aktivní divácká kulisa si užila pohledný baseball.

Startér Skokanů, Marko Vykoukal, odházel takřka celé utkání a jeho zásluhou se pálkařům z Frýdku – Místku nedařilo tak, jak by si představovali. Za hosty začal na kopci levák Adrián Mück, který v předchozím utkání Skokany porazil. Klasik skóroval v úvodní směně za výrazné pomoci olomoucké obrany. Následný útok Hanáků se také vydařil. Jakub Borůvka vyrovnal na 1:1 po vyhlášení balku. V dalších směnách padl pouze jeden bod, obrany hrály spolehlivě. Pak Jan Utěšený odpálil HR za levé pole. Následovalo střídání na kopci. Jan Kozel vystřídal Adriana Mücka. Od této směny (5.inn) se Skokani začali více prosazovat. Filip Nevrla odpálil krásný hit a doběhl pro další bod. Dohrávka 7. směny vyšla Skokanům na jedničku, jelikož třikrát skórovali. Klasik znovu vystřídal nadhazovače. Na kopec se vydal Jakub Kaplan. I olomoucký trenér sáhnul ke střídání a Marka Vykoukala nahradil Petr Mik. V posledních dvou směnách již nepadnul žádný bod. Závěr utkání zvládla olomoucká obrana excelentně, když zahrála double play. Olomoučtí baseballisté zvítězili 10:5. Výhru si připsal po právu Marko Vykoukal. Hned čtyři hráči měli po dvou hitech (Jakub Borůvka, Jan Utěšený, Pavel Schwarz a Filip Nevrla).

Dalším olomouckým soupeřem budou hráči Kotlářky Praha. Tento rok Skokani zlomili pražské prokletí a tento celek porazili. Semifinále by se mělo hrát v druhé polovině září (o termínu vás budeme informovat).

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články