2 Semifinále s Kotlářkou Praha
  1. Skokani Olomouc >
  2. Semifinále s Kotlářkou Praha

Semifinále s Kotlářkou Praha

Martin Poledna, 28.09. 2022 Aktuality

Olomoucký tým postoupil do semifinále 1. ligy. Vítězství (na dva vítězné zápasy) by znamenalo postup do finále a s touto vidinou se hanáčtí baseballisté vydali do hlavního města na hřiště Kotlářky Praha.

Startujícím nadhazovačem Skokanů, v prvním ze dvou zápasů, byl Marko Vykoukal, který dobře vstoupil do utkání. Za Kotlářku nastoupil Vít Hrdlička. Směny se rychle střídaly a zpočátku dominovali nadhazovači. Pak se Jakub Voják dostal na metu, Pavel Schwarz odpálil krásný hit a olomoučtí hráči se dostali do vedení. Marko Vykoukal nedával pražským pálkařům moc šancí a naše obrana, zejména Jan Utěšený, který čaroval na první metě, mu zdatně pomáhala. Skokani si vybudovali mírný náskok, který si udrželi až do konce utkání. Skokani zvítězili 3:2. Jakub Voják odpálil sólo homerun a pro vítězný třetí bod poslal svým odpalem na domácí metu Honzu Utěšeného Jakub Voženílek.

V druhém zápasu začal nadhazovat Petr Charvát, který zdatně bojoval s pražskými pálkaři. Kotlářka si vytvořila sice mírný náskok, ale olomoučtí baseballisté se nevzdávali. Opět se tříbodovým odpalem za plot prezentoval Jakub Voják, který zavelel do útoku. Petra Charváta vystřídal na kopci Petr Mik, který utkání skvěle doházel. Právě homerun nastartoval hanácké pálky a Skokani zažili big inning, kdy se pálil hit za hitem. Olomoucká obrana hrála takřka bezchybně, podporována dobrou hrou na pálce. Skokani zvítězili 14:9.

Skokani si dvěma výhrami vybojovali účast ve finále 1.ligy. Soupeřem hanáckých baseballistů bude Blesk Jablonec.

Skokani OLÉÉÉÉ!!!

Starší články