1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani remizovali s Hippos Brno

Skokani remizovali s Hippos Brno

Martin Poledna, 04.05. 2023 Aktuality

V sobotu 29. 4. odehráli Skokani double s Hippos Brno. Počasí bylo přívětivé a na tribunách bylo spoustu sportovních fanoušků, kteří hnali domácí borce za výhrou.

Skokani nasadili na kopec Vojtu Papeže. V úvodní směně pole velmi dobře hrálo a nepustilo soupeře k ničemu. Ondřej Navrátil byl startujícím nadhazovačem Hipposu. Martin Schneider odpálil double a jeho spoluhráči jej následovali. Skokanům se podařilo v první směně 4x skórovat. Na začátku 2. směny se povedlo brněnským hráčům zatlačit na olomouckou obranu a dobrými odpaly snížili na 4:2. Domácí hráči odpověděli tím nejlepším způsobem a začali obsazovat mety na 2 outy. Olomouc bodovala na hity a chyby v obraně a stav stále navyšovala. Vojta Papež házel velmi dobře, a i přes drobné chyby v obraně se Skokanům dařilo držet brněnské pálkaře na uzdě. V 7. směně vystřídal Vojtu Papeže Martin Schneider, který zápas uzavřel savem. Skokani zvítězili v poměru 10:4 a Jakub Voják měl opět nejvíce hitů (3).

Sestava v 1. zápase:

P – Papež/Schneider, C – Borůvka J., 1B – Dostál, 2B – Nevrla/Saad, 3B – Chroust, SS – Schneider/Nevrla, LF – Nastoupil, CF – Lázniček, RF – Voják/Sedláček, DH – Utěšený.

Do druhého zápasu nastoupil na kopec Petr Charvát a proti němu se postavil Marek Štefka, který zaházel famózní utkání. Úvodní směna dopadla bez bodu, ale byla to jen předzvěst bodové střelnice. V dohrávce 3. směny začali Hippos značně útočit a přes dobré odpaly se dostali do vedení 3:0. Skokani bodovali až ve 4. směně, kdy Jan Utěšený odpálil míč po zemi a Martin Schneider doběhl na domácí metu. Po 4. směně se měnil nadhazovač a Charváta vystřídal Petr Mik. Hippos stále tlačili na olomouckou obranu a trenér musel střídat. Na kopec se dostal Pavel Schwarz. Skokani zažili velmi nepovedenou směnu a obdržel v ní neuvěřitelných 8 bodů. Hippos v tomto zápase zvítězili v poměru 15:1 a Skokani odpálili pouze 5 dobrých odpalů.

Sestava v 2. zápase:

P – Charvát/Mik/Schwarz P., C – Voženílek, 1B – Utěšený, 2B – Saad, 3B – Chroust, SS – Schneider/Nevrla, LF – Nastoupil, CF – Lázniček, RF – Voják, DH – Dostál, PH – Borůvka T./ Sedláček.

Tento týden se odehrají hned 3 zápasy – ve čtvrtek budou domácí hráči dohrávat zápas s Olympií Blansko a v sobotu Skokany čeká double s Pelikány. Výhry by olomoucký celek posunuly o něco blíže k postupu do Nadstavby.

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články