1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani vyzvou v sobotu Pelikans Bučovice

Skokani vyzvou v sobotu Pelikans Bučovice

Martin Poledna, 04.05. 2023 Aktuality

V sobotu 6. 5. se odehraje další domácí série – Skokani na svém hřišti vyzvou tým z Bučovic. Bude se jednat o poslední domácí zápasy v základní části 1. Ligy. Skokani mají stále velkou šanci postoupit do Nadstavby o Extraligu (soupeřem v tabulce jsou Hippos Brno a Olympia Blansko).

Pelikans Bučovice letos nemají dobrou sezonu a mají bilanci 1–8. Pelikání mají v řadách mnoho bývalých hráčů Draků Brno i pár cizinců, kteří žijí dlouhodobě v České republice. Adam Kubečka má 13 hitů a těsně za ním je Jiří Foitl, který má 11 dobrých odpalů. Týmový pálkařský průměr je okolo 22 % a je zajímavostí, že pálkaři ještě neodpálili míč za plot, ačkoliv mají na domácím hřišti krátké levé pole. Ondřej Králík má odházených 26 směn a má skoro 8 obdržených bodů na zápas. Týmová ERA je okolo 12 bodů. V poli mají Pelikáni 38 chyb, což jsou 4 errory na zápas.

Skokani Olomouc mají bilanci 5–4 a tento týden je čeká dohrávka s Olympií Blansko. V minulém kole olomoučtí hráči remizovali s Hippos Brno. Skokani pomalu zapracovávají do svého týmu mladé hráče. Jakub Voják a Přemek Chroust mají dohromady 25 hitů a táhnou olomoucký útok. Týmový pálkařský průměr je okolo 31 %. Petr Charvát má na kontě odházených 21 směn a Marko Vykoukal společně s Vojtou Papežem mají nejlepší statistiku obdržených bodů na kopci – týmová ERA je pod číslem 5. V obraně mají Skokani celkem 14 chyb, což je 1,5 chyby na zápas.

První zápas začíná ve 13:00 a další by měl začít okolo 16:00. Přijďte podpořit olomoucké baseballisty v boji proti bučovickým Pelikánům.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články