1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani remizovali s Pelikans Bučovice

Skokani remizovali s Pelikans Bučovice

Martin Poledna, 12.05. 2023 Aktuality

Olomoučtí baseballisté odehráli minulou sobotu další sérii, tentokrát proti Pelikánům z Bučovic. Pro Skokany to měla být dvě důležitá vítězství s týmem ze dna tabulky, aby si vytvořili předpoklad pro účast v nadstavbě o Extraligu. Jednalo se o poslední dva domácí zápasy v základní části 1. Ligy.

Za Olomouc se prezentoval na kopci Vojta Papež, který se pral s bučovickými pálkaři. Hned v úvodní směně domácí tým obdržel 1 bod, ale Skokanům se podařilo zahrát double play. Za hosty nastoupil Lukáš Řehůřek, který se na kopci příliš neohřál – olomoučtí běžci 2x skórovali. Vystřídal ho Vojtěch Prokop, který Olomoučanům také vyhovoval. Ve 4. směně Skokani sedmkrát skórovali. Pokud 4. směna byla bodově bohatá, tak ta následující byla ještě o 2 body bohatší – olomoučtí hráči se dostávali na mety přes nepřesné nadhozy a dlouhé odpaly. Dalším bučovickým nadhazovačem byl Ondřej Vykoukal, který zápas doházel. Olomoucký Lukáš Veselý se dostal na kopec, a i přes vlažný start svoji úlohu relievera zvládnul. V dohrávce 6. směny se na 1. metu dostal Matěj Lázniček a Pavel Schwarz odpálil hit do levého pole a všechny poslal domů Jakub Voják povedeným triplem. Skokani si v zápase vytvořili dostatečný náskok a vyhráli v poměru 19:9. Marek Nastoupil měl 3 úspěšné odpaly a spolu s Jakubem Vojákem dohromady stáhli 10 bodů.

Sestava v 1. zápase:

P – Papež/Veselý, C – Voženílek, 1B – Dostál, 2B- Nastoupil, 3B – Voják, SS – Nevrla, LF – Gaul/Poledna, CF – Lázniček, RF – Schwarz P./Sedláček, DH -Utěšený.

Do druhého zápasu Pelikáni nasadili na kopec Ondřeje Králíka, který nakonec odházel complete game. Již v úvodní směně Skokani 2x bodovali na 2 outy. Olomoucký trenér nasadil na kopec Petra Charváta, který odházel úvodní 4 směny. Pelikáni začali útočit v dohrávce 3. směny, kdy si vybrala obrana slabší chvíli a Bučovice šly do vedení 4:2. Charváta do 5. směny vystřídal Petr Mik. Olomouc otočila skóre na začátku 7. směny, když se hanáckým hráčům podařilo 4x bodovat. V dohrávce 8. směny si Pelikáni vzali vedení zpět. Konečné skoré bylo 10:9 pro Bučovice.

Sestava v 2. zápase:

P – Charvát/Mik/Nastoupil, C – Borůvka J., 1B – Utěšený, 2B – Nastoupil, 3B – Voják, SS – Nevrla, LF – Poledna/Schwarz P., CF – Lázniček, RF – Borůvka T., DH – Schwarz O., PH – Dostál.

Olomoucký tým si zkomplikoval cestu do Nadstavby a musí porazit Blesk Jablonec. Tento klíčový duel se bude hrát na Severu Čech (v sobotu 13. 5. 2023).

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články