1. Skokani Olomouc >
  2. Pozvánka na double s Bleskem Jablonec

Pozvánka na double s Bleskem Jablonec

Martin Poledna, 12.05. 2023 Aktuality

Hanáčtí baseballisté bojují o postup do nadstavby o Extraligu. V sobotu 13. 5. 2023 se odehraje poslední double základní části na jabloneckém hřišti. Vítězství v sérii může posunout Skokany do další fáze. Očekáváme, že oba týmy předvedou bojovnou hru a Skokani potvrdí, že patří do horní části tabulky.

Blesk Jablonec je v nekompletní tabulce na 2. místě se sedmi výhrami a třemi prohrami. Nejlepším pálkařem je Brett Lindsay, který má 17 hitů a pálkařský průměr okolo 41 %. Týmový pálkařský průměr je tedy okolo 30 %. Jiří Hikl má odházeno nejvíce směn (35) a nejlepší čísla má matador Filip Šafařík (ERA 2.50). Jablonec má zatím 18 chyb v obraně v 10 zápasech, což je méně než 2 chyby na zápas.

Olomoučtí Skokani mají bilanci 6W – 6L a jsou na děleném 3. místě v tabulce 1. Ligy. Týmový pálkařský průměr je 32 % a nejvíce hitů odpálil Jakub Voják (18). Další 4 pálkaři mají 10 a více hitů ve svých statistikách. Jan Utěšený a Jakub Dostál mají každý po 8 metách zdarma a je vidět, že mají velmi dobré oko. Petr Charvát má nejvíce odházených směn (25) a Vojta Papež má jen o 1 směnu méně. Právě Papež má nejlepší poměr odházených a obdržených bodů a po přestupu do Olomouce září – týmová ERA je pod číslem 6. Letos je pálka lepší než obrana a dobrý výkon v útoku může vést k výhře v sérii.

Pro olomoucké hráče se jedná o sérii pravdy a vítězství by mohlo hanáckým baseballistům přinést účast v Nadstavbě. Zápas bude možné sledovat i online přes boxscore.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články