1. Skokani Olomouc >
  2. Olomouc si z Jablonce odváží cenné vítězství

Olomouc si z Jablonce odváží cenné vítězství

Martin Poledna, 21.05. 2023 Aktuality

Olomoučtí baseballisté odehráli v sobotu 13. 5. dva zápasy v Jablonci. Jednalo se o velmi důležitou sérii, jelikož Skokani potřebovali zvítězit, aby si zajistili postup do Nadstavby o Extraligu. Olomouc přijela na Sever Čech ve velmi okleštěné sestavě, ale za to s velkou touhou postoupit dál.

Za domácí startoval na kopci venezuelský nadhazovač Balaguera. V úvodní směně se Skokanům nepodařilo bodovat, jelikož byl Jan Utěšený vyoutován na domácí metě. Olomoucký trenér nominoval na kopec Martina Schneidera, který nakonec odházel complete game. Začátek 3. směny byl klíčový pro výsledek zápasu. Skokani se začali dostávat na mety a Martin Schneider odpálil homerun do pravého pole. V další směně se povedlo skórovat po divokém nadhozu a stav byl již 5:0 pro Hanáky. Pátá směna byla konečnou pro venezuelského nadhazovače a na kopec se dostal Lukáš Roubíček. Skokani jej přivítali dvěma body. Jan Utěšený bodoval po doublu Schneidera a vedení narostlo na 8:0. V 7. směně Blesk snížil, jelikož Jan Konrád odpálil double do středu zadního pole. I v další směně se povedlo Jablonci snížit, ale Skokani měli velký náskok a vyhráli v poměru 8:2. Martin Schneider byl hlavním tahounem utkání, jelikož vydržel na kopci 9 směn a k tomu se postaral v útoku o šest z osmi bodů.

Sestava v 1. zápase:

P – Schneider, C – Borůvka J., 1B – Dostál, 2B – Utěšený, 3B - Voják, SS – Nastoupil, LF – Voženílek, CF – Lázniček, RF – Schwarz O.

Do druhého utkání nastoupil na kopec Petr Charvát a proti němu se postavil Jiří Hikl. Jablonec se dostal do vedení po odpalu Lukáše Roubíčka, který poslal na domácí metu Bretta Lindsayho. Matěj Lázniček odšpuntoval utkání doublem po levé lajně a nakonec z tlaku resultovaly 2 body. Domácí Jablonec se pomalu dostal do provozní teploty a v další směně Matyáš Fous odpálil homerun do středu hřiště. Olomoučtí pálkaři vrátili zpět 2 body, a to zásluhou Matěje Láznička, který stáhnul 2 spoluhráče domů. V dohrávce 5. směny se Skokani dostali do vedení 6:5, poté co se podařilo dvakrát skórovat na zahozený míč chytačem po strike outu. Charváta vystřídal Petr Mik a začaly se dít věci. V 7. směně Skokani obdrželi 9 bodů. Mika pak na závěr vystřídal Jakub Školoudík, který zápas doházel. Skokani prohráli v poměru 8:19 a ztratili dobře rozehraný zápas. Matěj Lázniček měl velmi dobrý zápas na pálce a odpálil 2 hity ze 4 startů.

Sestava v 2. zápase:

P – Charvát/Mik/Školoudík, C – Borůvka J., 1B – Dostál, 2B – Utěšený, 3B – Voják, SS – Schneider, LF – Voženílek, CF- Lázniček, RF – Schwarz O.

Skokani Olomouc remizovali s Jabloncem a postupují do další fáze. Tento týden má A – tým volno a budou čekat na soupeře do Nadstavby – z Extraligy budou hrát baráž Technika Brno a Arrows Ostrava.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články