1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani vstoupili do sezóny porážkou

Skokani vstoupili do sezóny porážkou

Michael Chrobok, 09.04. 2024 Aktuality

Začátek sezóny je oficiálně tady. Za prvními zápasy se Skokani museli vypravit do Brna, konkrétně na půdu Hippos. Slunečný den byl skvělým příslibem pro sledování baseballu, avšak nad výkony Skokanů byla zatažená mračna.

První zápas skončil předčasně rozdílem

Přitom na začátku prvního utkání to nevypadalo, že budou Skokani tahat za kratší konec, hned v první směně si připsali první doběh a až do čtvrté směny to vypadalo na vyrovnané utkání. Nicméně v páté směně nám soupeř nadělil hned pět bodů, a i když jsme se v následující směně pokoušeli stav korigovat, sedmá směna znamenala pro Skokany další pětibodový příděl a předčasný konec rozdílem 4:14.

Druhé utkání se neslo v podobném duchu

Ve druhém zápase ze sebe Skokani nedokázali vysokou porážku setřást a Hippos toho náležitě využili – hned v první směně si připsali 4 doběhy. Hippos už od prvních minut kontrolovali hru a Skokanům povolili pouze jeden doběh ve třetí směně, přičemž svůj náskok navýšili až na 10 doběhů. Druhé utkání již tedy rozdílem neskončilo, přesto Skokani prohráli poměrem 1:10.

Vzhůru na Opening Day

Vysoké porážky příliš nepotěšily ani trenéra Jakuba Vojáka, který oba zápasy musel strávit na tribuně, kde si odpykával disciplinární trest z konce minulé sezóny. „Bohužel Hippos Brno nám ukázal sílu na pálce, tam jsem viděl největší rozdíl. V tomto týdnu musíme máknout na naší pálce, abychom fanouškům předvedli lepší výkony. Věřím, že na trénincích dáme všechno dokupy,“ zhodnotil zápas Jakub Voják. Prohry musí Skokani hodit za hlavu a soustředit se na tuto sobotu (13. 4.), kdy nás čeká Opening Day s Bleskem Jablonec. První zápas začíná už ve 12:00, přičemž na tento den bude přichystán speciální program, o kterém vás budeme informovat v samostatném článku.

Skokani B a U11

V neděli se na naši domácí půdě na Lazcích odehrála trochu jiná podívaná. Naše béčko v prvním zápase sezóny změřilo síly s béčkem Klasiku Frýdek-Místek a nutno říci, že šlo o dramatickou podívanou. Skokani nakonec urvali těsnou výhru 13:12, přičemž diváci měli skvělou podívanou a doslova sledovali reklamu na baseball.

Na softballovém hřišti také vstoupili do sezóny mladí Skokani z výběru U11, kteří změřili síly s Cannibals Šumperk. Také tady mohli vidět diváci, kteří za ideálního počasí dorazili do našeho areálu na Lazcích, strhující podívanou, která našim barvám vynesla cenná vítězství. V prvním utkání jsme Cannibals porazili těsným výsledkem 5:4, ovšem v tom druhém jsme soupeřům ukázali, jak se hraje baseball na Hané, a porazili je poměrem 15:5.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články