1. Skokani Olomouc >
  2. Opening Day skončil remízou. Nižší kategorie sbíraly cenné zkušenosti

Opening Day skončil remízou. Nižší kategorie sbíraly cenné zkušenosti

Michael Chrobok, 15.04. 2024 Aktuality

První domácí zápasy nové sezóny jsou oficiálně za námi. Kromě dvojzápasu s Bleskem Jablonec mohli diváci, kteří dorazili na náš areál na Lazcích, vidět také úvodní ceremoniál zahrnující státní hymnu v podání Jakuba Rouska z Moravského divadla či se dobře najíst a napít. Ale hezky popořadě.

Atmosféra Opening Day byla skvělá

Čestného nadhozu se ujali rovnou dva hosté, kteří ovšem nebyli hosty v pravém slova smyslu – v prvním případě se jednalo o Jiřího Chmelaře, člena Skokanů Olomouc a hráče slowpitchového týmu Casablanca, který nedávno daroval SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Olomouci na adrese Kosmonautů 4 pojízdný elektrický zvedák v hodnotě 28 000,- Kč. Druhým nadhazovačem nebyl nikdo jiný než klubová legenda a asistent trenéra A týmu Martin Schneider, který se aktuálně léčí po operaci ramene, nicméně i svou slabší levou rukou zvládl nadhoz perfektně.

Zápasy nabídly atraktivní podívanou

První domácí duel bohužel vyšel lépe pro hostující tým, který už v první směně nadělil Skokanům dva doběhy. Ve třetí směně se sice domácím podařilo stav srovnat, ovšem Blesk tvrdě udeřil v páté a šesté směně, kdy se hostujícím podařilo skórovat po čtyřech dobězích v každé směně, přičemž Skokani zvládli v každé ze zmíněných směn doběhnout na domácí metu jen jedenkrát. V závěru se Skokani pokusili ještě stav zvrátit a podařilo se jim získat dva doběhy, jablonečtí ale svůj náskok nepromarnili a porazili nás v poměru 10:6.

Druhý zápas začal přesně v opačném gardu. Skokani chytli úvod zápasu pevně do svých rukou a hned v první směně získali tři doběhy. Domácímu mužstvu se dařilo dobíhat na domácí metu vždy ob jednu směnu, čímž postupně svůj bodový náskok navyšovali. Větší drama nastalo jen v páté a šesté směně, kdy se domácím, respektive hostům, podařilo skórovat po dvou dobězích. Ačkoli závěr zápasu kvůli chybám v obraně domácích začal vypadat dramaticky, nakonec Skokani zvítězili přesvědčivě 8:4.

„V prvním zápase jsme bohužel nechali soupeře odskočit ve dvou směnách po čtyřech bodech, kdy se nám to pak těžce dotahovalo. Druhý zápas jsme ale již tahali za delší konec,“ okomentoval dvojzápas Skokanů nadhazovač Michal Kohout. „Co je pozitivní oproti minulému víkendu je výrazný progres na pálce, nadhazovači také odvedli dobrý výkon. Určitě se máme od čeho odpíchnout do dalších zápasů,“ dodal Kohout.

Doprovodný program nabídl tombolu i grilované makrely

Oba zápasy doprovázela také skvělá atmosféra jak na hřišti, tak i v hledišti. Tombola našla hned tři vítěze hodnotných cen v podobě míčku podepsaného Martinem Schneiderem, klubové čepice a také klubové mikiny. V prvním zápase se také dvakrát trefil náš beer hitter, kterým byla naše venezuelská posila Luis Zambrano, a hned šesti divákům zařídil pivo zdarma. Vrcholem gastronomického zážitku ovšem byla vyhlášená makrela našeho výčepu pod tribunou U Pačesa, na kterou se vyplatilo počkat. Doufáme, že se na podporu domácích fanoušků budeme moci spolehnout i v příštím dvojzápase, který se odehraje v sobotu 20. 4. proti SaBaTu Praha, opět od 12:00.

Béčko si dojelo do Šumperku pro další výhru

Víkend patřil nejen prvním zápasům našeho A týmu, ale také druhému zápasu našeho béčka, které tentokrát vyjelo do nedalekého Šumperka postavit se místním Cannibals. Na rozdíl od prvního zápasu proti Frýdku-Místku tentokrát naše rezerva neponechala nic náhodě a kanibaly ze severní Moravy deklasovala 16:4, díky čemuž se může prozatím pochlubit stoprocentní bilancí.

U15 změřily síly s Arrows Ostrava

Do Ostravy vyrazil náš výběr do patnácti let, který se střetl ve dvojzápase s domácím týmem Arrows Ostrava. V prvním zápase dominoval porubský baseball, který deklasoval Skokany poměrem 7:10 a připravil si tak půdu pro druhý zápas. Také v něm byly ostravské pálky přesnější, nicméně Skokani tentokrát zabrali a nedali soupeři nic zadarmo. Ačkoli druhý zápas Skokani prohráli 5:8, bylo na jejich výkonu znát patrné zlepšení. V obou zápasech jsme měli spoustu errorů v poli a i běh po metách nebyl ideální.

U11 vyrazilo na horkou půdu Klasiku Frýdek-Místek

Mladí Skokani hráli proti týmu Klasik Frýdek-Místek a jednalo se o velmi zajímavou podívanou. Pěkné hřiště a dobré počasí nás provázelo celým nedělním dnem. V úvodním zápase jsme byli hostujícím týmem a šli jsme tedy hned na pálku. Ačkoliv byl leadoff strike out, tak nás tato skutečnost nerozhodila a povedlo se na 4x bodovat – zejména díky metám zdarma a excelentnímu baserunnigu. I v další směně jsme přidali body a opět díky nepřesným nadhozům frýdeckého startéra. V dohrávce zazářilo duo Řehánek – Čudová, kteří zahráli mnoho outů na 1. metě. Pátá směna nám vyšla a dostali jsme se do vedení 14:11 a museli jsme v obraně dostat méně než 3 body. Na kopec se postavil Vojta Mucha, který sice házel striky, ale naši polaři si vybrali slabší chvilky – Klasik vyhrál v poměru 15:14 a mohl se radovat z 1. výhry v sezoně.

Do dalšího utkání jsme nastoupili, jako domácí tým – Frýdek byl rozjetý z 1. zápasu a hned se dostal do vedení 4:0. Na pálce se nám povedlo 3x bodovat a zejména nám pomohl běžecký homerun Filipa Kvapila. Startér hodil 2 strike outy, ale poté se mu přestalo dařit a na kopec se dostal Ondra Nešpor, který bohužel nezastavil frýdecké pálkaře. Dan Řehánek se dostal na metu a Nela Čudová jej stáhla krásný odpalem do středního pole – nakonec jsme nastřádali 3 body. Ve 4. směně jsme naplno bodovali a lví podíl na tom měli Nešpor a Čudová. Dohrávka se nesla v duchu, že si jdeme pálku užít, a to se nám povedlo a dali jsme 2 body a opět hanácký útok vedla Nela Čudová, která měla v druhém zápase 3 hity ze 3 startů na pálce. Prohráli jsme v poměru 12:21 a odnesli jsme si tak 2. prohru v tomto dni.

U9 vybojovali na turnaji v Orlové 4. místo

Turnaj se hrál systémem 2 skupiny po 3 týmech. Fantastickými výkony jak v poli tak i na pálce jsme dokázali vyhrát skupinu a postoupit tak do dalších bojů z prvniho mista. Cenným pro nás bylo zejmena vitezstvi 10:4 nad týmem Klasik Frýdek-Místek, který jsme zaskočili skvělou obranou bez jediné chyby a nedovolili jim tak ve větší míře skórovat. Bezchybnou hru v obraně jsme podpořili neméně kvalitní hrou na palce, kde předvedli krásné odpaly nejen naše stálé opory, ale i méně zkušení hráči i hráčky.

V zápase o postup do finále jsme narazili na tým Snails Orlová. Bohuzel vinou několika chyb v obraně jsme utkání prohráli těsným rozdílem 2 bodů, konkrétně 8:10. V zápase o 3. misto jsme narazili opět na tým Klasik Frýdek-Místek. Tentokrát jsme bohužel nedokázali opakovat stejně kvalitní výkon jako v prvním utkání a druhý vzájemný zápas jsme prohráli v poměru 4:7. Turnaj jsme zakončili na 4. místě ze 6 zúčastněných týmů. Celkově hodnotíme naši účast na turnaji velmi pozitivně. Potvrzuje se nám, že jdeme správným směrem. Ukázali jsme, že jsme schopni porazit i papírově silnější soupeře. Vyzdvihnout si pak zaslouží zejména hráči Oliver Čuda, Matěj Holly a Ondřej Kohout, kteří měli na kvalitním výkonu týmu největší podíl.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články