1. Skokani Olomouc >
  2. Mrazivý víkend Skokanům štěstí nepřinesl, utkání mladších kategorií přeložena

Mrazivý víkend Skokanům štěstí nepřinesl, utkání mladších kategorií přeložena

Michael Chrobok, 22.04. 2024 Aktuality

Uplynulý víkend se nesl nejen ve znamení baseballu, ale také nefalšovaného aprílového počasí. To ovlivnilo nejen sobotní zápasy A týmu, ale také nedělní utkání nižších kategorií, přičemž některá musela být odložena na jiný termín. Divoké a nevyzpytatelné počasí bohužel Skokanům příliš štěstí nepřineslo.

Áčko opět na zápasy remizovalo

Sobota patřila A týmu, který se v rámci dvojzápasu utkal s týmem SaBaT Praha. Hráči byli motivováni ukázat se v lepším světle, a urvat nějaké ty výhry. První zápas bohužel nezačal nejlépe, když hosté nasázeli Skokanům rovnou čtyři doběhy. Ačkoli se domácím podařilo alespoň snížit dvěma doběhy, otěže zápasu pevně držel SaBaT. Tomu se podařilo rozhodnout utkání v 6. a 7. směně, kdy zasadili Skokanům velkou ránu v podobě 6 doběhů, po kterých jsme se už nedokázali vzchopit k odporu a prohráli jsme 2:12.

Druhé utkání hned v první směně přerušilo krátké krupobití a chvílemi to vypadalo, že se možná zápas neodehraje celý. Naštěstí se počasí umoudřilo a nechalo Skokany celé utkání dohrát. Druhý zápas byl především bitvou nervů, když první body přišly až v šesté směně. Skokani dokázali nasadit tempo, na které SaBaT nestačil, a nakonec ve druhém utkání zvítězili 7:2.

„V prvním zápase se nám příliš nedařilo, nepálili jsme a hned v první směně jsme dostali 4 body a nepodařilo se nám to dohnat,“ okomentoval první zápas hráč Maxwell Gaul. „Ve druhém zápase jsme měli asi půlhodinnouvou přestávku, ale poté se nám dařilo na pálce a hlavně díky Pedrovu (Petr Charvát, pozn. aut.) fenomenálnímu výkonu na kopci jsme byli schopni vyhrát,“ dodal Gaul ke druhému zápasu.

Tento víkend nás čeká dlouhá cesta na Kladno, kde se 27. dubna utkáme s nováčkem první ligy, týmem Miners Kladno. Už příští týden ale odehrajeme v našem areálu na Lazcích poslední domácí dvojzápas základní části, ve kterém se postavíme proti rozjetému Klasiku Frýdek-Místek. A také si na tento den chystáme jedno překvapení.

Béčko si připsalo první porážku

Neděle už nepřinesla takové výkyvy v počasí jako sobota, přesto místo vychlazeného piva byla lepší volba horký čaj. B tým se v tomto nečase utkal s bučovickými Pelikans, kteří mají letos ambice hrát o postup do první ligy. I přes veškerou snahu bohužel v tomto zápase naše pálky nestihly rozmrznout a Pelikans si do jihomoravských Bučovic odvážejí výhru 10:3.

U15 nabídly divokou přestřelku

Před zápasem B týmu se odehrál ještě domácí dvojzápas kategorie U15 s Cannibals Šumperk, který nabídl dramatickou podívanou plnou skvělých doběhů, ale také celou řadou chyb v obraně na obou stranách. Zatímco v prvním zápase byla štěstěna na naší straně a v dramatickém utkání jsme zvládli zvítězit 9:8, ve druhém utkání diváci na stadionu na Lazcích viděli opět spoustu doběhů, tentokrát ovšem zvládli hosté nadělit našemu výběru o jeden navíc a Skokani tak prohráli 14:15.

Nižší kategorie bohužel nehrály

Mrazivé počasí bohužel ovlivnilo i utkání nižších kategorií, konkrétně výběr U11, který měl vyrazit do Orlové, a výběr U7, který se měl v rámci turnaje střetnout s ostatními týmy v Ostravě. O náhradních termínech se v tuto chvíli jedná.

Starší články