1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani se rozešli s Kladnem smírně. Zambrano odpálil první home run

Skokani se rozešli s Kladnem smírně. Zambrano odpálil první home run

Michael Chrobok, 29.04. 2024 Aktuality

Skokany čekala tento víkend daleká cesta do středočeského Kladna, kde se ve dvojzápase utkali s nováčkem první ligy, klubem Miners. Ten se prozatím prezentuje solidními výkony, nicméně hanáčtí baseballisté chtěli vyhrát oba zápasy, odlepit se ode dna tabulky a vstoupit do druhé fáze základní části s klidnou hlavou. Jak se víkendové zápasy vyvíjely?

Skokani opět na zápasy remizovali

První utkání začalo poměrně opatrně, žádný z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu. Zatímco Skokani bodovali ve druhé směně, Miners hned na to odpověděli ve směně třetí. Klid na pálce nicméně znamenal pověstné ticho před bouří, kdy Skokani vlivem série chyb v obraně obdrželi od Kladna v šesté směně rovnou devět doběhů. Ačkoli se tým rychle vzpamatoval a v následujících dvou směnách stav korigoval, otočit zápas už Skokani bohužel nezvládli a prohráli poměrem 9:10.

Druhý zápas Skokani nic neponechali náhodě a vykročili do něj tou správnou nohou. Ve druhé směně zaznamenali hned sedm doběhů a ve čtvrté směně další dva, o které se postarala svým home runem naše posila Luis Zambrano. V závěru zápasu Skokani lehce polevili a nechali Miners stáhnout 5 doběhů během posledních dvou směn, avšak na zdramatizování zápasu to nestačilo a díky tomu Skokani zvítězili 9:6.

„V poli popadala spousta míčů, hlavně tedy v zadním poli. Dostali jsme od nich hodně bodů a museli jsme potom dotahovat, bohužel ne do úplně vítězného konce,“ okomentoval nadhazovač Skokanů Petr Charvát. „Druhý zápas jsme je drželi sedm směn na jednom bodu. My jsme dali hodně bodů, ale ke konci nám to trochu uteklo. Určitě nejsme spokojení, měly to být dvě výhry,“ dodal Charvát.

Ačkoli se Skokanům nepodařilo naplnit předzápasové cíle a odvézt si z Kladna dvě vítězství, už tento víkend mají šanci na reparát. V domácím prostředí na stadionu na Lazcích se 4. května utkají ve dvojzápase s Klasikem Frýdek-Místek, který po slibném začátku sezóny klopýtl v domácích utkáních s Technikou Brno.

Skokani na Májové slavnosti i speciální program s Klasikem

První utkání začíná ve 12:00, druhé poté v 15:00, nicméně brány našeho areálu se otevřou už v 10:00, přičemž pro tento den máme v plánu pro všechny diváky speciální program v podobě představení hasičské techniky k příležitosti mezinárodního dne hasičů. Zároveň nás můžete 1. května navštívit na Májové slavnosti v Korunní pevnůstce, kde budou mít Skokani stanoviště po celý den.

Béčko nehrálo, mladším kategoriím se dařilo

O víkendu měl hrát také náš B tým proti béčku Třebíče, nicméně kvůli nedostatku hráčů musel být nakonec zápas přeložen, přičemž o náhradním termínu se prozatím jedná. V domácím prostředí se nicméně utkal náš výběr U15 s Klasikem Frýdek-Místek. V obou utkáních bohužel Skokani hostům z Místku podlehli – v prvním zápase 5:10, ve druhém pak 7:13. Výběr do 11 let se v areálu na Lazcích utkal s Arrows Ostrava, přičemž setkání dopadlo remízou 1:1 na zápasy – v prvním zápase exceloval Filip Kvapil, kterému se dařilo jak na kopci, tak i na pálce, díky čemuž jsme zvítězili 6:5. Ve druhém utkání nás pronásledovala nekonzistentní hra, kvůli které jsme prohráli poměrěm 7:13.

Výběr U8 odjel o víkendu na turnaj do Frýdku-Místku, kde se nejprve utkal se Snail Orlová. Ačkoli byl první zápas poznamenán řadou chyb v poli, zvítězili jsme 12:11. Druhý zápas s Arrows dopadl remízou 12:12, kdy jsme 5 doběhy v dohrávce dokázali srovnat a urvat cennou remízu. Ve třetím zápase jsme bohužel nestačili na domácí Klasik a podlehli jejich pálkám 0:9.

Starší články