1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani se rozešli s Klasikem smírně. Dvojzápas ozvláštnili olomoučtí hasiči

Skokani se rozešli s Klasikem smírně. Dvojzápas ozvláštnili olomoučtí hasiči

Michael Chrobok, 06.05. 2024 Aktuality

Ani čtvrtý dvojzápas se nevyvinul tak, jak by si Skokani představovali. Ve třetím dvojzíápase na domácí půdě v základní části se střetli s Klasikem Frýdek-Místek, a ačkoliv se jednalo o souboj prvního s posledním, na hřišti to tak naštěstí nevypadalo.

Skokani znovu na zápasy remizovali

V prvním zápase to od první směny vypadalo, že Skokani tentokrát svého soupeře nepodcení a poměrně agresivně nastoupili na hostující Klasik. První směna přinesla hanáckým baseballistům sympatické 4 doběhy a po druhé směně, kde frýdeckomístečtí skóre mírně korigovali, to vypadalo, že tentokrát Skokani první utkání vyhrají. Jenže ve třetí směně opět přišly zkraty v obraně, po kterých dokázal Klasik hned sedmkrát skórovat. Skokani už poté nedokázali tempo zápasu strhnout na svou stranu a prohráli 7:12.

Druhé utkání Skokani opět začali výborně a soupeři uštědřili pět doběhů, nicméně rozjetý útok zchladila přibližně půlhodinová průtrž mračen. Poté, co se počasí umoudřilo a nechalo nás na Hané hrát baseball, Skokani naštěstí neztratili svůj drive a pokračovali v postupném zdolávání soupeře, kdy téměř každou směnu přidali jeden či dva doběhy. Klasik po čtvrté směně nedokázal na naše útoky reagovat a utkání nakonec skončilo vítězstvím 14:5.

„První zápas jsme bohužel prohráli po sérii chyb ve třetí směně, kde Klasik získal 7 bodů. Utkání jsme se snažili dorovnat, ale bohužel jsme Klasik nedokázali přetlačit,“ okomentoval utkání hráč Marek Nastoupil. „Ve druhém zápasu jsme se na ně vrhli hnedka od začátku a dali jsme jim v první směně 5 bodů. Po přestávce kvůli dešti jsme pokračovali stejně, jako jsme začali, a povedlo se nám vyhrát,“ dodal Nastoupil ke druhému zápasu.

Utkání zpestřila ukázka hasičské techniky

Dvojzápas proti Klasiku Frýdek-Místek byl zvláštní také přítomností hasičů z HZS Olomouckého kraje k příležitosti mezinárodního dne hasičů, který připadá právě na 4. května. Dva ze členů Skokanů jsou civilním povoláním hasiči (Martin Schneider a Jakub Borůvka), přičemž olomouckou slowpitchovou ligu také hraje tým složený převážně z hasičů s názvem Bomberos. V našem areálu byla dostupná ukázka techniky, na kterou se přišli podívat malí i velcí zájemci.

V základní části, která se nám zbytečnými ztrátami začíná komplikovat, už nám zbývá odehrát pouze dva dvojzápasy, oba na půdě soupeřů. Ten příští nás čeká už 11. května v Blansku, kde se Skokani utkají s místní Olympií.

Béčko zápas neodehrálo, mladším kategoriím se dařilo

V neděli se měl odehrát zápas béčka Skokanů se znojemskými Aligátory, avšak vinou vysoké marodky soupeře bylo utkání bohužel odloženo. O náhradním termínu se aktuálně jedná.

Minulý týden se o státním svátku 1. května dohrával odložený turnaj výběru U7, který se odehrál v Ostravě. V prvním utkání s domácím týmem Arrows jsme bohužel prohráli 5:12, nicméně následující dva zápasy s Camels Rožnov pod Radhoštěm a Cannibals Šumperk jsme dokázali urvat v náš prospěch poměrně vysokými výhrami 14:6 s Camels a 14:5 s Cannibals.

V sobotu vyrazil na půdu místeckého klubu také náš výběr U9, který se turnajovou formou střetl ve skupině s Arrows Ostrava a Cannibals Šumperk. V prvním utkání s ostravským klubem jsme bohužel prohráli 2:12, nicméně proti Cannibals jsme se rozstříleli a porazili šumperský výběr 11:1, díky čemuž jsme skončili druzí ve skupině. O postup do finále jsme si zahráli s domácím Klasikem, který nás porazil 0:7, takže nás čekalo utkání o třetí místo – v něm jsme porazili orlovské Snalis 7:6 a odvážíme si z Místku krásné třetí místo.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články