>

Neúspěšné výjezdy v podání olomouckého A – týmu

Martin Poledna, 03.08. 2022 Aktuality

Uplynulý víkend odehráli hanáčtí baseballisté 3 utkání. Všechny zápasy se odehrály na venkovních hřištích, a hlavně sobotní zápas s Technikou byl ovlivněn deštěm. Olomoucký tým je stále na 6. místě a po uplynulé sérii si v tabulce nepolepšil.

Startujícím nadhazovačem byl Michal Kohout, který dobře zvládnul úvodní směny. Technika točila nadhazovače po 2 směnách. Vše se změnilo v 5. směně, kdy Skokani obdrželi symbolicky 5 bodů. Utkání doházel Matěj Lázniček, který nezastavil bodovou smršť Techniky. Po dvou hitech měli bratři Schwarzové a Matěj Lázniček. Zápas byl ukončen za stavu 14:1 pro Techniku Brno.

V neděli se série přesunula na Hlubokou a startérem byl Petr Charvát. Hned v úvodní směně hráči Sokola zaútočili a fanoušci mohli vidět několik dlouhých odpalů. Za domácí se prezentoval na kopci Viktor Sedláček. Pro celý běh utkání byla klíčová 6. směna, kde dohromady padlo 10 bodů. Olomoučtí pálkaři zaútočili na nového nadhazovače (Josefa Nováka) a resultovaly z toho hned 4 body. Charváta vystřídal na kopci Filip Nevrla a jeho nadhozy Sokolu seděly a Hluboká 6x skórovala. I toto utkání bylo ukončeno rozdílem, a to v poměru 18:8 pro Hlubokou nad Vltavou. Jakub Voják a Jakub Dostál odpálili homerun a Patrik Sedláček odpálil své úvodní hity v olomouckém dresu.

Jakub Školoudík nastoupil na kopec a proti němu stanul Petr Vojta. Druhá směna určila ráz utkání, jelikož v ní padlo hned 8 bodů – díky metám zdarma a dobrým odpalům hlubockých hráčů. Dalším nadhazovačem byl Ondřej Schwarz, kterého Hluboká přivítala 5 body, poté již žádný bod nepovolil. Zápas se rozhodnul hned v úvodu a Skokani dokázali pouze 1 x bodovat. Utkání skončilo 13:1 pro Hlubokou nad Vltavou, které chybí 1 výhra od jistoty udržení se v Extralize. Jakub Voženílek a Josef Saad měli každý po doublu.

Skokani hráli proti favoritům baráže, kteří mají ve svých řadách mnoho importů či reprezentantů. Soupeři ukázali ofenzivní sílu a ve 3 utkáních dali 45 bodů (v 21 směnách). 

Olomoučtí baseballisté, ale mají šanci vše rychle napravit, jelikož již tuto sobotu hrají domácí double s Olympií Blansko.

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články