>

Pozvánka na poslední zápasy v rámci Nadstavby

Martin Poledna, 15.08. 2022 Aktuality

Tento víkend čeká hanácké baseballisty triple. Skokani budou hrát v sobotu double v Jablonci, a poté je čeká nedělní domácí zápas proti Hluboké.

Blesk Jablonec je na 4. místě tabulky s bilancí 8-13. Hrajícím trenérem je Michal Kubina. V minulé sezoně hrál Blesk Extraligu, ale v této sezoně hrál klub ze severu 1. Ligu. Blesk i přesto přivedl do týmu dva jihoamerické nadhazovače, kteří dominují na kopci. Nejlepší čísla má však Filip Šafařík, který má ERU 1.66. Jihoamerické duo má 148 strike outů a dohromady mají ERU pod magickým číslem 3. Zdeněk Machačka má 23 hitů a Michal Kubina má 22 hitů – týmový pálkařský průměr je 25 % a Blesk se dá určitě označit za ofenzivně laděný tým. V sobotu se hraje v Jablonci, kde je kratší hřiště, které by mohlo vyhovovat spíše silovým pálkařům. Blesk má spíše mladší tým, který je doplněn o zkušené a kvalitní hráče.

Sokol Hluboká je na 1. místě tabulky s rekordem 18-2. Tento tým si s velkým předstihem zajistil působení v dalším ročníku Extraligy. Hluboké unikl po základní části postup do play off pouze o 2 výhry, ale Nadstavba tomuto týmu vyšla na jedničku. Do Nadstavby šla Hluboká se třemi importy na kopci, kteří spolu s jihoamerickými hráči Blesku opanovali nadhazovačské statistiky. Zahraniční nadhazovači, hrající za Sokol, mají 173 strike outů a dohromady mají ERU 2.53. Na pálce kraluje reprezentant Martin Mužík, který odpálil neuvěřitelných 44 hitů. Týmový pálkařský průměr je okolo 34 % a pálkaři odpálili 20 HR. V posledních zápasech Hluboká využívá mládežnické hráče a bude zajímavé, s jakým týmem do Olomouce přijedou.

V neděli 21.8. se odehraje single na olomouckém hřišti. Utkání začíná v 13:00.

Přijďte podpořit olomoucké baseballisty a užijete si nejen skvělé sportovní výkony.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články