>

Skokani rozehráli čtvrtfinálovou sérii s Frýdkem – Místkem

Martin Poledna, 07.09. 2022 Aktuality

Olomoucký tým postoupil do další fáze 1. Ligy a los Skokanům přisoudil Klasik Frýdek – Místek. Tyto týmy se potkaly v základní části a hanácký tým vyšel z tohoto měření lépe. Nadstavby obou týmů byly velmi rozdílné, a tak bylo těžké predikovat sílu našeho soupeře.

Klasik Frýdek – Místek nasadil na kopec Jan Kozla, který má bronzovou medaili z Mistrovství Evropy do 18 let. Za olomoucký tým se prezentoval na kopci Petr Charvát. Hned v úvodní směně Klasik skóroval. Kozel dobře vstoupil do utkání, ale vše se změnilo v 3. směně. Konec line-upu se dostal na mety a začátek je posouval po metách, Jakub Dostál odpálil krásný triple a stáhl běžce domů. Marek Nastoupil a Jan Utěšený zahráli krásnou double play v poli. Na začátku 5. směny se povedlo Frýdku snížit na 2:3. Michal Kohout vystřídal Charváta a celé utkání kvalitně doházel. Jakub Dostál opět odpálil dvoumetový odpal a opět se Skokanům podařilo bodovat. Na začátku poslední směny Klasik ještě stáhnul 1 bod, ale olomoucký tým měl bodový polštář. Skokani vyhráli v poměru 5:3, ačkoliv hosté měli více dobrých odpalů. Hned trojice hráčů měla po 2 hitech – Borůvka, Dostál a Poledna.

Nedělní utkání se hrálo ve Frýdku – Místku a olomoucký tým nebyl kompletní. Klasik nasadil na kopec leváka Adriána Mücka, který kvalitně vstoupil do utkání. Za olomoucký tým začal na kopci Petr Mik, který nakonec odházel complete game. Opět se podařilo Frýdku skórovat hned v úvodní směně a napodobili tak průběh pátečního zápasu. Hanáčtí pálkaři se prali se zónou a dobrými nadhozy Adriána Mücka. Obě obrany hrály spolehlivě. Hned 5 celých směn nepadnul žádný bod. Na poslední směny vystřídal Mücka – Šimon Urban, který měl utkání doházet. Skokani na začátku 8. směny tlačili, ale více než 1 bod z této směny nevydolovali. Zápas skončil dvěma strike outy, což dokreslovalo celé dění utkání, kdy dominovali hlavně nadhazovači. Klasik Frýdek – Místek zvítězil v poměru 2:1 a vynutil si, tak další zápas. Jan Utěšený měl po 2 hitech a dohromady Skokani odpálili pouze 5 dobrých odpalů za 9 směn.

V sobotu 10.9. mají olomoučtí hráči šanci na reparát a bude to vskutku rozhodující utkání. Tým, který prohraje, si už v letošní soutěži nezahraje. Zápas začíná v 13:00 a všichni fanoušci baseballu jsou srdečně zváni.

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články