2 Skokani prohráli až ve finále
  1. Skokani Olomouc >
  2. Skokani prohráli až ve finále

Skokani prohráli až ve finále

Martin Poledna, 05.10. 2022 Aktuality

Olomoucký A tým se probojoval přes Frýdek-Místek a pražskou Kotlářku až do samotného finále. Jednalo se o 1. finále v historii klubu-pokud se jedná o působení Skokanů v 1. lize. Druhým finalistou byli hráči Blesku Jablonec, kteří vyhráli základní část zmíněné ligy. Úvodní zápas se měl odehrát na domácí půdě, a poté se série měla přesunout na Sever Čech, ale nepředbíhejme.

V sobotu 1.10. začal v Olomouci úvodní finálový zápas. Na kopec nastoupil Marko Vykoukal, který nakonec odházel 8 směn. Za Blesk se prezentoval na kopci jihoameričan Angel Vilchéz, který odházel celé utkání. Oba nadhazovači odváděli v prvních směnách dobrou práci. Vše se změnilo na začátku 4. směny, kdy Blesk symbolicky 4x bodoval. Olomoucká pálka se probudila až na konci zápasu, a bohužel z velké výhody na metách resultoval pouze jeden bod. Vykoukala vystřídal Michal Kohout, který zápas zavřel. Vynikající výkon Vilchéze podpořený dobrou pálkou Jablonce znamenal výhru v poměru 8:2. Jakub Borůvka a Matěj Lázniček měli po 2 hitech a táhli olomoucký útok.

Rozhodující zápas se odehrál v neděli 2.10. na jablonecké půdě. Skokani nasadili na kopec Petra Mika, který je v posledních zápasech v TOP formě. Blesk nenasadil dle očekávání jihoamerického nadhazovače, ale na kopec se postavil levák Jiří Hikl. První směna hanáckým baseballistům příliš nevyšla, jelikož Zdeněk Machačka odpálil 3 bodový homerun. V 5. směně Skokani zažili big inning a díky skvělé hře na metách a na pálce se podařilo hanáckému týmu vyrovnat stav utkání na 3:3. Od této doby začal Blesk hojně střídat nadhazovače a domácí trenér dělal vše proto, aby se nehrál 3. zápas finále. Do poslední směny šel na kopec Petr Charvát. Při 2 outech a obsazených metách se mělo vše vyřešit. Byla to velmi obtížná situace. Vilchéz vystál metu zdarma a začaly oslavy jabloneckého týmu, který zvítězil v poměru 4:3. Fantastický výkon na kopci si připsal Petr Mik. Matěj Lázniček a Filip Nevrla měli shodně po 2 hitech.

Olomoucký tým získal menší pohár a hlavně ve druhém zápasu byli blízko k výhře. Áčko tedy obsazuje 2. místo v 1. Lize, což je zatím nejlepší výsledek A týmu v této soutěži. Druhé místo je závazek do další sezony a v příštím roce budou hanáčtí baseballisté opět usilovat o hlavní trofej.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat všem fanouškům za celosezónní podporu našeho týmu a pevně věříme, že jim budeme dělat radost i v dalších sezónách.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články