1. Skokani Olomouc >
  2. Olomoučtí baseballisté zazářili v Praze

Olomoučtí baseballisté zazářili v Praze

Martin Poledna, 27.04. 2023 Aktuality

Skokani v sobotu hráli proti týmu SaBaT Praha. Tento tým byl hanáckým baseballistům sousedem v tabulce a výhra by byla výhodou pro postup do Nadstavby. Konečně bylo krásné baseballové počasí a odehrála se celá série, která byla velmi pohledná.

Do úvodního zápasu nastoupil na kopec Vojta Papež a proti němu stál Kryštof Kavan. Přemek Chroust již v úvodu skóroval po hitu Vojáka. Papež čelil jen 4 pálkařům a v poklidu je vyoutoval. Na začátku 3. směny Skokani začali vydatně útočit – po povedených odpalech a chybách v obraně se olomouckém týmu povedlo 3x skórovat. I v další směně se povedlo Skokanům přidat bod a vedli 4:0 - obrana držela SaBaT mimo skórující pozice. V 5. směně se povedlo pražskému týmu snížit po sebeobětovacím odpalu do pravého pole. Dalším olomouckým nadhazovačem byl Martin Schneider, který odházel zbylé 3 směny. I v dalším průběhu se Skokanům na metách dařilo a skórovali třeba po balku či vícemetovém odpalu. Skokani vyhráli v poměru 8:1 a připsali si tak cenné vítězství. Vojta Papež opět zářil na kopci a za 6 směn obdržel jen 1 bod, na pálce byl vidět Jakub Voják, který zaznamenal 4 dobré odpaly.

Sestava v 1. zápase:

P – Papež/Schneider, C – Borůvka J., 1B – Dostál, 2B – Nevrla/Saad, 3B – Chroust, SS – Schneider/Nevrla, LF – Voják, CF – Lázniček, RF – Schwarz O., DH – Utěšený.

V druhém utkání olomoucký trenér nominoval na kopec Petra Charváta a proti němu se postavil na kopec Kryštof Dupal. Charvát si s úvodními 3 pálkaři hravě poradil a Skokani mohli jít do útoku, bohužel se opakoval stejný scénář a 1. směna skončila bez bodu. SaBaT ve 4. směně skóroval po odpalu australského hráče a pražský tým šel do vedení. Jakub Dostál odpálil v dohrávce této směny homerun do pravého pole. SaBaT zaútočil v 6. směně a po dobrých odpalech se pražským hráčům podařilo 2 x doběhnout domů. Přemek Chroust doběhnul domů po divokém nadhozu a Jakub Voják srovnal stav utkání po metě zdarma pro Voženílka. Dalším nadhazovačem byl Petr Mik, který odházel 3 směny, ve kterých neobdržel žádný bod. V dalších směnách Skokani přidali po 2 bodech a konečně skoré bylo 5:3 pro hanácký výběr. Velmi dobrý vklad do utkání měl Petr Charvát, které odházel dobrých 6 směn a 1. HR se prezentoval Jakub Dostál.

Sestava v 2. zápase:

P – Charvát/Mik, C – Voženílek, 1B – Utěšený, 2B – Nevrla, 3B – Chroust, SS – Schneider, LF – Voják, CF – Lázniček, RF – Schwarz O., DH – Dostál.

 

Tento týden hrají Skokani domácí dvojutkání proti Hippos Brno. Mj. se v tento den bude hrát i turnaj kategorie U8 a můžete se těšit na sportovní sobotu.

 

Skokani OLÉÉÉ!!!

Starší články