>

Zakončení Základní části ve znamení dvou proher

Martin Poledna, 30.05. 2022 Aktuality

Olomoucký výběr minulý víkend dohrál Základní část 1. Ligy. Soupeřem byli hráči Olympie Blansko, kteří si také zajistili postup do Nadstavby o Extraligu. Výhra v sérii by znamenala posun na 2. místo, ale spíše šlo o to, aby se Skokani dobře naladili na barážová utkání, které je v budoucích dnech čekají.

Olympia nasadila do úvodního utkání svoji jedničku a na kopci začal házet Štěpán Havlíček, který má bohaté zkušenosti z nižší americké soutěže. Za olomoucký výběr startoval na kopci Michal Kohout a je zajímavostí, že oba startéři byli leváci. Pouze Matěj Lázniček dokázal odpálit hit v 1. směně. V první části zápasu oba nadhazovači drželi pálkaře na uzdě, ale vše se změnilo v dohrávce 4. směny. V této směně Blansko zatlačilo na hanáckou obranu a přes dobré odpaly a chybu v obraně se Olympii podařilo skórovat. V útoku se Skokanům nepodařilo vrátit body a domácí tým v dohrávce zažil big inning. Blanenští pálkaři pálili hity, doubly, triply, jak na běžícím páse a skoré se rychle měnilo. Olomoucký trenér musel reagovat na nepříznivý vývoj utkání a na kopec se dostal Pavel Schwarz. Havlíček drtil olomoucké pálkaře, a tak na tabuli svítilo skóre 8:0 pro Blansko. Šestá směna byla opět nepodařená a přes mety zdarma se podařilo Olympii zvýšit skoré na 11:0. Marek Nastoupil a Jakub Voženílek odpálili hity, a poté Nastoupil doběhnul pro bod po nezachyceném nadhozu. Utkání skončilo v poměru 11:1 pro Olympii Blansko a Skokani měli pouze 3 hity.

Sestava v 1. utkání:

P – Kohout/Schwarz P., C – Voženílek, 1B – Dostál, 2B – Saad, 3B – Schneider, SS – Nevrla, LF – Nastoupil, CF – Lázniček, RF – Borůvka T., DH – Marek, trenér – Voják.

Petr Mik nastoupil na kopec v 2. utkání a hned v úvodní směně obdržel 1 bod. Olympia poslala na kopec Jana Svobodu, který v úvodní části čelil pouze 3 pálkařům. Ve 3. směně Blansko zatlačilo a po odpalu Havlíčka skóroval Kabeš. Poté se podařilo Skokanům zahrát out na domácí metě. Filip Nevrla odpálil double a domů jej svým hitem poslal Lázniček. Blansko dokázalo na 2 outy 5 x skórovat, a dokonce se jim podařilo ukrást domácí metu. I Skokanům se podařilo přidat nějaké body, a to přes hity a mety zdarma. Blanenský trenér vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Aleš Blažek. Michal Klimeš začal směnu triplem a odstartoval, tak bodové hody Olympie. Na olomoucký kopec se dostal Jakub Školoudík, který vystřídal Mika. Skokani pálili o poznání lépe než v úvodním zápasu, ale měli smůlu, že jejich odpaly nacházely rukavice blanenských polařů. V dohrávce 7. směny se hanáckým baseballistům podařilo obsadit mety, ale obrana zahrála double play. Podobný scénář se opakoval v i dohrávce další směny, kdy po odpalech Jakuba Voženílka a Pavla Schwarze Olomouc obsadila mety, ale z této výhody resultoval pouze 1 bod. V poslední směně se na kopci představil Marek Nastoupil, který neobdržel žádný bod. Olympia Blansko si i v tomto zápase připsala výhru, a to v poměru 12:5. Olomoucký tým lépe pálil než v úvodním zápasu a nejvíce hitů si připsal Filip Nevrla (3).

Sestava v 2. zápase:

P – Mik/ Školoudík/ Nastoupil, C – Voženílek, 1B – Dostál, 2B – Saad, 3B – Sova/Schneider, SS – Nevrla, LF – Nastoupil/ Schwarz P., CF – Lázniček, RF – Borůvka T., DH – Schneider, trenér – Voják.

Skokani se umístili na 4. místě tabulky s rekordem 8 výher a 6 proher (s pozitivním skoré + 2). Pozitivním aspektem je postup do Nadstavby, v níž budou Skokani bojovat o postup do Extraligy.

Skokani OLÉÉÉ!!!

 

Starší články